Zmiany w prawie pracy w 2017r.

Zmiany w prawie pracy w Polsce w 2017 roku Rozpoczęcie się nowego roku często łączy się z wejściem w życie określonych rozwiązań prawnych. Wraz z zakończeniem się roku 2016 i rozpoczęciem się roku 2017 nastąpiły zmiany w przepisach dotyczących prawa pracy.
 
zdjęcie - Zmiany w prawie pracy w 2017r.

Zmiany w prawie pracy w 2017r.


Znajomość przepisów prawnych jest istotną rzeczą - niemal każdy z nas jest bowiem albo pracownikiem, albo też pracodawcą zatrudniającym pracowników.

Dobrze jest wiedzieć, jakie obowiązki nakłada na nas prawo, a jakie daje nam przywileje.

Warto skorzystać z organizowanych co jakiś czas w różnych miastach szkoleń z prawa pracy - szkolenia z prawa pracy umożliwią nam dokładne zapoznanie się z tym, jak w praktyce działa to prawo.

Informacje o prawie pracy można również znaleźć korzystając z internetu, odpowiednich książek, albo też - korzystając z porady prawnika.

Zmiany w przepisach regulujących minimalne wynagrodzenie za pracę

Od 2017 roku, wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę uległa zmianie. Obecnie minimalne wynagrodzenie wynosi 2000 złotych brutto.

To nieco więcej, niż kwota obowiązująca wcześniej. Jak można się więc łatwo domyślić, jest to dobra wiadomość dla tych, którzy pracują za najniższą krajową pensję.

Ich sytuacja finansowa ulegnie poprawie - nawet jeśli jest to poprawa niezbyt znaczna, nadal jest rzeczą pozytywną.

Zmianie uległy także zasady regulujące wynagradzanie osób, które pracują na umowach - zleceniach, a także przepisy odnośnie osób świadczących usługi.

Wprowadzona została dla takich osób minimalna stawka godzinowa za każdą godzinę świadczenia usług, bądź też wykonywania zleceń.

Od 2017 roku, minimalna wysokość stawki godzinowej wynosi 13 złotych brutto.

Terminy odwoływania się do sądu pracy

Jedną z istotnych zmian jest zmiana dotycząca terminów odwoływania się do sądu pracy. Do 2017 roku terminy te wynosiły siedem, bądź też czternaście dni (w zależności od sytuacji).

Od 2017 roku w każdym z tych przypadków termin odwoływania się do sądu pracy wynosi dwadzieścia jeden dni.

Zmiana wydłuża więc i ujednolica terminy odwołań do sądu pracy.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawa pracy i IT proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Jakie zmiany zaszły w prawie pracy w 2017 roku? Czas wejścia w życie nowych rozwiązań prawnych często pokrywa się z zakończeniem starego, i rozpoczęciem nowego roku.  
Z roku na rok obowiązujące prawa są modyfikowane, zmieniane i przekształcane. Prawo pracy nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Często momentem wejścia w życia nowych przepisów jest zakończenie się bieżącego roku i rozpoczęcie się kolejnego roku.
Nowy rok - czas zmian w prawie. Wraz z nadejściem nowego roku wiele się zmienia. Niektórzy z nas tworzą listy postanowień noworocznych, inni decydują się zupełnie zmienić swoje życie.
Często wraz z rozpoczęciem nowego roku wchodzą w życie nowe rozwiązania prawne, bądź też zmiany w rozwiązaniach już istniejących. Z taką właśnie sytuacją mieliśmy do czynienia w roku 2017, kiedy to zmieniły się przepisy dotyczące prawa pracy.
W roku 2017 nastąpiły istotne zmiany w kodeksie prawa pracy. Warto je poznać i dowiedzieć się, jakie prawa i obowiązki przysługują teraz zarówno pracownikom, jak i pracodawcom ich zatrudniającym. Informacje na temat zaistniałych zmian można odnaleźć w internecie, można również poradzić się prawnika bądź też skorzystać z tego, iż co jakiś czas w różnych miastach organizowane są szkolenia z prawa pracy.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Zmiany w prawie pracy w 2017r.
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone