Proces zmian w prawie pracy

Z roku na rok obowiązujące prawa są modyfikowane, zmieniane i przekształcane. Prawo pracy nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Często momentem wejścia w życia nowych przepisów jest zakończenie się bieżącego roku i rozpoczęcie się kolejnego roku.

zdjęcie - Proces zmian w prawie pracy

Proces zmian w prawie pracy


Wraz z rozpoczęciem się 2017 roku weszły w życie zmiany w przepisach prawa pracy. Warto się z nimi zapoznać - każdy z nas przecież był, jest lub będzie pracownikiem, bądź tez pracodawcą.

Nie trzeba więc raczej nikomu udowadniać konieczności znajomości przepisów prawa, które obecnie obowiązują. Nieznajomość przepisów prawnych, przez którą popełnimy wykroczenie, nie jest przecież żadnym usprawiedliwieniem.

W jaki sposób można dowiedzieć się, w jaki sposób zmieniły się przepisy prawne?

Wiedzę odnośnie tego, jakie zmiany zaszły w przepisach dotyczących prawa pracy, i jakie ma to konsekwencje w praktyce, można pozyskać na różne sposoby.

Wiele informacji można znaleźć w internecie - istnieją specjalne strony internetowe, w zupełności poświęcone zagadnieniom prawnym. Jest także wiele książek, które omawiają ten temat, można również sięgnąć bezpośrednio do przepisów prawnych i przeczytać je.

Dla osoby nieobeznanej z zagadnieniami prawniczymi może to być jednak nie do końca zrozumiałe, bądź też niejednoznaczne. Dlatego też wiele osób - często przedsiębiorców, prowadzących własne zakłady pracy - korzysta z porad prawników.

Dobrym wyjściem jest też udział w często organizowanych szkoleniach z prawa pracy - odbywają się one regularnie w wielu miastach Polski.

Jakie zmiany zostały wprowadzone w prawie pracy w 2017 roku?

Przepisy obowiązujące od 2017 roku w Polsce wnoszą szereg istotnych zmian. Między innymi, została ustalona wysokość stawki godzinowej - wynosi ona teraz minimalnie 13 złotych brutto.

Również minimalna pensja uległa zmianie - wcześniej wynosiła ona 1850 złotych brutto, obecnie wynosi zaś 2000 złotych brutto. Wydłużono i ujednolicono także terminy odwoływania się do sądu pracy - wcześniej było to 7 lub 14 dni, obecnie jest to zaś 21 dni.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Nowy rok - czas zmian w prawie. Wraz z nadejściem nowego roku wiele się zmienia. Niektórzy z nas tworzą listy postanowień noworocznych, inni decydują się zupełnie zmienić swoje życie.
Często wraz z rozpoczęciem nowego roku wchodzą w życie nowe rozwiązania prawne, bądź też zmiany w rozwiązaniach już istniejących. Z taką właśnie sytuacją mieliśmy do czynienia w roku 2017, kiedy to zmieniły się przepisy dotyczące prawa pracy.
W roku 2017 nastąpiły istotne zmiany w kodeksie prawa pracy. Warto je poznać i dowiedzieć się, jakie prawa i obowiązki przysługują teraz zarówno pracownikom, jak i pracodawcom ich zatrudniającym. Informacje na temat zaistniałych zmian można odnaleźć w internecie, można również poradzić się prawnika bądź też skorzystać z tego, iż co jakiś czas w różnych miastach organizowane są szkolenia z prawa pracy.
Wraz z rozpoczęciem się 2017 roku w życie wszedł szereg istotnych zmian w prawie pracy. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, jak bardzo istotna jest znajomość obowiązującego obecnie prawa - zwłaszcza w dziedzinach, które dotyczą każdego z nas .
Wraz z rozpoczęciem się roku 2017 w obowiązującym w Polsce prawie pracy nastąpiło wiele zmian. Często rozpoczęcie się nowego roku jest momentem, w którym zmiany w prawie wchodzą w życie, i nie inaczej było tym razem.  
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Proces zmian w prawie pracy
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone