Niepokojące zmiany

Jedne z najbardziej niepokojących wszystkich zmian to te zmiany, które pojawiają się w prawie. Wiele osób zwykle narzeka, że przepisy prawne zmieniają naszą rzeczywistość tylko na gorsze.

zdjęcie - Niepokojące zmiany

Niepokojące zmiany


Czy tak jest i w przypadku najnowszych zmian prawa pracy, wprowadzonych pierwszego stycznia bieżącego roku?

Z pewnością zmiany te dla jednych okażą się świetną możliwością nawet do zaoszczędzenia własnych funduszy, inni z kolei odczują brak satysfakcji, a może nawet będzie im dość trudno przyzwyczaić się do nowych okoliczności.

Co w praktyce oznaczają nowe zmiany i jak się do nich dostosować, a także jak najlepiej obrócić je na swoją korzyść?

Szkolenia prawa pracy, organizowane przez specjalistów zajmujących się prawem i marketingiem, z pewnością odpowiedzą na każde nurtujące pytanie bądź nasuną odpowiedzi w drażliwych kwestiach.

Jakkolwiek, póki co prawdą jest, że firmy zarówno małe, jak i średnie nie mają obowiązku wnioskowania i tworzenia zakładowych funduszy socjalnych, które wcześniej spełniały ważną rolę w przypadku dofinansowywania niektórych pracowników podczas ich urlopu wychowawczego, zdrowotnego i wielu innych okazjach.

Z drugiej strony, trochę trudno w tych kapitalistycznych czasach wierzyć, że w wielu firmach takie fundusze rzeczywiście istniały – jest to raczej zwyczaj bardziej kojarzący się z czasami komunistycznymi niż tymi, w których obecnie funkcjonujemy.

Innym przepisem, który tym razem mógł zmienić się na korzyść pracownika, ponieważ będzie miał on aż trzy razy więcej czasu na zastanowienie się i podjęcie przez niego decyzji, jest możliwość zażądania przywrócenia do pracy, a także odszkodowania.

Wcześniej okres ten obowiązywał przez siedem dni od momentu ustania stosunku pracy, a obecnie były pracownik może wnieść środek odwoławczy w ciągu nawet 21 dni od momentu utraty pracy.

Zmieniają się także wzory świadectwa pracy, a także kilka innych okoliczności jego wydawania pracownikowi – nowe przepisy rozważają odpowiednie czynności w trzech sytuacjach – na wypadek kiedy pracodawca nie chce ponownie zatrudnić pracownika, kiedy pracownik otrzyma kolejną umowę, a także na jego wniosek.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawa pracy i IT proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Czy najważniejsza jest w naszym życiu stabilizacja? Patrząc na przepisy prawne, które zmieniają się jak w kalejdoskopie uznać można, że stabilizacja raczej nie jest możliwa. Zwłaszcza że od 1wszego stycznia bieżącego roku wprowadzono nowe przepisy, ponownie regulujące zakres obowiązków firm, szczególnie tych zatrudniających do 20 i do 50 pracowników.
Czy wiesz, że zmiany, które nadeszły z początkiem tego roku i zaczęły obowiązywać od 1wszego stycznia, mogą dotyczyć Ciebie nie tylko wtedy, kiedy jesteś pracodawcą, ale także jeśli jesteś pracownikiem?
Już początek nowego roku przyniósł zmiany wielu pracodawcom, ale także pracownikom. Obecnie minęło kilka dobrych miesięcy od momenty ich wcielenia w życie, dlatego warto jest zebrać jak najwięcej informacji na ten temat, a w celu tym można wybrać się na organizowane szkolenia prawa pracy, które pomogą nie tylko pracodawcom, ale też i pracownikom uporządkować swoją wiedzę w zakresie zmienionych przepisów prawa pracy.
Pojęcie służebności przesyłu dotyczy szczególnej formy prawa rzeczowego, którego podstawą jest służebność, a samo w sobie odnosi się do możliwości korzystania z urządzeń przesyłu energii lub też paliw, czy choćby wody.
Choć przepisy dotyczące służebności przesyłu nie należą do szczególnie zawiłych, to ich wykonanie w codziennej praktyce często przysparza szereg problemów związanych z właściwą interpretacją związanych z tym prawem pojęć.
Obecny artykuł
Niepokojące zmiany

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone