Zmiany w przepisach

Jakie zmiany zaszły w prawie pracy w 2017 roku? Czas wejścia w życie nowych rozwiązań prawnych często pokrywa się z zakończeniem starego, i rozpoczęciem nowego roku.
 
zdjęcie - Zmiany w przepisach

Zmiany w przepisach


Od pierwszego stycznia 2017 roku zmianie uległy pewne istotne przepisy dotyczące prawa pracy w Polsce. Nie trzeba raczej nikogo przekonywać, iż znajomość prawa pracy jest rzeczą istotną i przydatną w codziennym życiu.

Warto wiedzieć, jakie według prawa mamy obowiązki, oraz przywileje, a niemal każdy z nas jest lub będzie pracownikiem, bądź też pracodawcą.

Skąd pozyskać wiedzę dotyczącą obowiązującego prawa pracy?

Można poszukać odpowiednich informacji samodzielnie, korzystając z internetu albo odpowiednich książek. Wielu z nas nie ma jednak czasu na długie poszukiwania, bądź też nie czuje się ekspertem w kwestiach prawnych.

W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z szkoleń z prawa pracy - szkolenia z prawa pracy organizowane są dość regularnie w wielu miastach Polski. Można również skorzystać po prostu z porady prawnika.

Minimalne wynagrodzenie za pracę - od tego roku wyższe

Minimalne wynagrodzenie za pracę, które obowiązywało w roku 2016 i w latach ten rok poprzedzających, w roku 2017 uległo zmianie. Minimalne wynagrodzenie za pracę zostało w tym roku podwyższone i wynosi obecnie 2000 złotych brutto.

Jest to dobra informacja dla osób pracujących za najniższą krajową pensję, ponieważ ich sytuacja finansowa powinna nieznacznie się poprawić. Jednak to nie jedyna zmiana dotycząca minimalnych płac - została również ustalona minimalna stawka godzinowa. Wynosi ona obecnie trzynaście złotych brutto.

Zmiany terminów odwoływania się do sądu pracy

Zmiana terminów odwoływania się do sądu pracy jest kolejną istotną zmianą, wprowadzoną w roku 2017.

Terminy odwoływania się do sądu pracy zostały ujednolicone, a także wydłużone - w poprzednich latach wynosiły one, w zależności od zaistniałej sytuacji, albo siedem, albo czternaście dni.

Z chwilą rozpoczęcia się roku 2017 terminy te zostały wydłużone do 21 dni.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Proponujemy szkolenia prawo pracy, szkolenia excel, szkolenie abi. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Z roku na rok obowiązujące prawa są modyfikowane, zmieniane i przekształcane. Prawo pracy nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Często momentem wejścia w życia nowych przepisów jest zakończenie się bieżącego roku i rozpoczęcie się kolejnego roku.
Nowy rok - czas zmian w prawie. Wraz z nadejściem nowego roku wiele się zmienia. Niektórzy z nas tworzą listy postanowień noworocznych, inni decydują się zupełnie zmienić swoje życie.
Często wraz z rozpoczęciem nowego roku wchodzą w życie nowe rozwiązania prawne, bądź też zmiany w rozwiązaniach już istniejących. Z taką właśnie sytuacją mieliśmy do czynienia w roku 2017, kiedy to zmieniły się przepisy dotyczące prawa pracy.
W roku 2017 nastąpiły istotne zmiany w kodeksie prawa pracy. Warto je poznać i dowiedzieć się, jakie prawa i obowiązki przysługują teraz zarówno pracownikom, jak i pracodawcom ich zatrudniającym. Informacje na temat zaistniałych zmian można odnaleźć w internecie, można również poradzić się prawnika bądź też skorzystać z tego, iż co jakiś czas w różnych miastach organizowane są szkolenia z prawa pracy.
Wraz z rozpoczęciem się 2017 roku w życie wszedł szereg istotnych zmian w prawie pracy. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, jak bardzo istotna jest znajomość obowiązującego obecnie prawa - zwłaszcza w dziedzinach, które dotyczą każdego z nas .
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Zmiany w przepisach
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone