Szkolenie z prawa pracy dla pracodawców

Przestrzeganie prawa leży głównie w interesie pracodawcy, dlatego też każdy przedsiębiorca, zatrudniający nawet niewielką grupę osób pomagających mu w prowadzeniu jego działalności powinien doskonale orientować się w przepisach zawartych w Kodeksie Pracy oraz pokrewnych ustawach.
zdjęcie - Szkolenie z prawa pracy dla pracodawców

Nieznajomość czy nieprzestrzeganie przepisów prawa pracy wiąże się dla przedsiębiorców z wieloma niezbyt przyjemnymi konsekwencjami, począwszy od wysokich kar finansowych, kończąc nawet na pozbawieniu wolności. To nie jest do końca tak, że kodeks pracy chroni tylko i wyłącznie interesy pracowników.

Również prawa pracodawców są w nim respektowane i uwzględnione. Przepisy dość często ulegają zmianom, dlatego warto by pracodawcy udawali się na cykliczne szkolenia z tego właśnie zakresu. Niestety, zdecydowana większość pracodawców działających w Polsce lekceważy odbywanie takich szkoleń, co bardzo często utrudnia polubowne rozwiązanie zaistniałego ( zgodnie z przepisami aktualnie obowiązującego prawa) pomiędzy pracodawcą a pracownikiem konfliktu.

 

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

 

Duża cześć pracodawców kontrolę nad aktualizacją prawa pracy pozostawia specjalnie do tego celu zatrudnionym osobom. To duży błąd, bowiem w tym właśnie momencie tracą oni nieco kontrolę nad sytuacją w firmie. Warto wiedzieć, że pracodawca korzystający ze szkoleń z aktualnego prawa pracy osiąga z tego tytułu naprawdę wiele korzyści.

Są to między innymi:

  • korzyści finansowe - pracodawca orientujący się bardzo dobrze w zmieniających się co jakiś czas przepisach zawartych w Kodeksie Pracy i pokrewnych ustawach pracodawca zyskuje możliwość bardzo korzystnej z jego punktu widzenia optymalizacji zatrudnienia, a to pozwala na ( niekiedy nawet bardzo) ograniczenie wydatków

  • bezpieczeństwo od strony prawnej - znajomość i co najważniejsze przestrzeganie przepisów pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji i przykrych konsekwencji dla pracodawcy

  • budowa pozytywnego wizerunku firmy - każda z firm, która chwali się tym, że regularnie jej przedstawiciele uczestniczą w tego typu szkoleniach buduje swój pozytywny wizerunek w oczach potencjalnych pracowników, którzy postrzegają tą firmę jako tę, która zna i przestrzega przepisy prawa pracy.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Dostęp do należnego za wykonaną pracę wynagrodzenia pracownik otrzymuje w wybranym przez daną firmę dniu.
Urlop jest czasem wolnym pracownika od wykonywanej przez niego pracy zawodowej u danego pracodawcy.
Jeśli chodzi o zawarcie umowy o pracę pomiędzy pracodawcą a pracownikiem zawarta może być ona na kilka sposobów np. na czas nieokreślony lub określony, na zastępstwo itd.
Poddając dokładniejszej analizie artykuł 300 Kodeksu Pracy zauważyć można, że tak naprawdę prawo pracy dość mocno powiązane jest z prawem cywilnym.
Wielu właścicieli nieruchomości coraz częściej uzyskuje świadczenia w postaci wynagrodzenia za służebność przesyłu od przedsiębiorców, którzy z tego prawa korzystają.
Obecny artykuł
Szkolenie z prawa pracy dla pracodawców

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone