Nowości w prawie budowlanym 2017

Wchodzące od stycznia 2017 roku zmiany w przepisach prawa budowlanego to konieczność dokładnego ich przestudiowania dla bardzo wielu osób. Zmian jest bowiem bardzo wiele, ale większość inwestorów przyjęła je z radością.

zdjęcie - Nowości w prawie budowlanym 2017

Nowości w prawie budowlanym 2017


Nowelizacja ustawy o Prawie budowlanym zawiera bowiem szereg zmian, które ułatwiają budowanie czy modernizowanie wielu budynków.

Brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku niewielkich inwestycji, jak na przykład altany, garaże czy wiaty o określonych wymiarach to jedna z ważniejszych i z pewnością najkorzystniejszych dla inwestorów zmian. Ponadto z ulgą mogą odetchnąć także ci, którzy zamierzają budować zjazdy na posesję.

Na te usytuowane przy drogach gminnych i powiatowych nie tylko nie trzeba już mieć pozwolenia na budowę, ale prace te nie podlegają nawet zgłoszeniu. Zgłosić trzeba budowę i remont zjazdów usytuowanych przy drogach wojewódzkich i krajowych.

W tej materii także jednak wprowadzono zmiany, gdyż okres oczekiwania na uzyskanie tak zwanej niemej zgody urzędu został skrócony do 21 dni.

Ponadto inwestorzy nie muszą się obawiać niewielkich odstępstw od projektu. Przed zmianami różnice w wymiarach budynków stanowiły nie lada przeszkodę, gdyż należało bezwzględnie posiadać projekt zamienny.

Obecnie, po zmianach, jeżeli różnica wynosi nie więcej niż 2 procent wymiaru, nie ma powodu do obaw. Jest to ogromne ułatwienie dla wielu budujących, gdyż niewielkie różnice często się zdarzały, a dopiero w momencie gdy przychodził czas na odbiór budynku przez Nadzór Budowlany, pojawiały się problemy.

O wiele łatwiej będzie można także przeprowadzać wiele remontów. Do tej pory bowiem często konieczne było uzyskanie pozwolenia lub zgłoszenie prac tego typu nawet, jeżeli dotyczyły wnętrza budynków.

Obecnie jeżeli prace nie naruszają elementów konstrukcyjnych, nie ma konieczności występowania do urzędu o pozwolenia czy zgłaszanie takich prac.

Oczywiście nie są to jedyne zmiany wprowadzone w przepisach jest ich bowiem znacznie więcej. Dla tych, którzy na bieżąco chcą znać aktualne Prawo budowlane szkolenie z zakresu właśnie wprowadzonych zmian może być idealnym rozwiązaniem. Organizuje je bardzo wiele firm, dlatego też z pewnością wyszukanie odpowiedniej oferty nie powinno stanowić zbyt dużego kłopotu.

W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy m.in: szkolenie ze służebności przesyłu, odprawy celne szkolenie, czas pracy szkolenie. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

W związku z dynamicznym rozwojem rynku budownictwa, konieczne stało się poprawienie niektórych przepisów regulujących tę dziedzinę naszego życia.
Już początek nowego roku przyniósł zmiany wielu pracodawcom, ale także pracownikom. Obecnie minęło kilka dobrych miesięcy od momenty ich wcielenia w życie, dlatego warto jest zebrać jak najwięcej informacji na ten temat.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Nowości w prawie budowlanym 2017

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone