Zmiany w prawie pracy w 2017 roku

Wraz z rozpoczęciem się roku 2017 w obowiązującym w Polsce prawie pracy nastąpiło wiele zmian. Często rozpoczęcie się nowego roku jest momentem, w którym zmiany w prawie wchodzą w życie, i nie inaczej było tym razem.
 
zdjęcie - Zmiany w prawie pracy w 2017 roku

Zmiany w prawie pracy w 2017 roku


O tym, że obowiązujące prawo warto znać, nikogo chyba nie trzeba przekonywać - tym bardziej, iż przepisy prawa pracy dotyczą prawie każdego z nas - większość ludzi przecież pracuje, bądź też jest pracodawcami zatrudniającymi pracowników.

Warto wybrać się na szkolenie z prawa pracy - takie szkolenia są regularnie organizowane w wielu miastach Polski.

Nieznajomość prawa nie jest wymówką w przypadku popełnienia wykroczenia, lub nawet przestępstwa, dlatego też to, aby wiedzieć jakie przepisy aktualnie obowiązują, jest ważne dla każdego z nas.

Szkolenia z prawa pracy pozwalają w przystępny i zrozumiały sposób pozyskać wiedzę dotyczącą prawa pracy. Oczywiście, można również przeczytać przepisy prawne samodzielnie, jednak często samodzielna interpretacja przepisów prawnych może okazać się trudna i niejednoznaczna.

Zmiany w kodeksie pracy, wprowadzone w 2017 roku, miały między innymi na celu ułatwienie przedsiębiorcom prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Jedną z istotnych zmian, która zmniejsza ilość obowiązków pracodawców, jest podniesienie progu zatrudnienia, powyżej którego pracodawca ma obowiązek sporządzenia regulaminu pracy i regulaminu zatrudnienia.

Przed rokiem 2017 taki obowiązek dotyczył każdego pracodawcy, który zatrudniał dwadzieścia, bądź też więcej osób. Według nowych przepisów obowiązek ten dotyczy pracodawców, którzy zatrudniają pięćdziesiąt lub więcej osób.

Warto jednak dodać, że nie każdy pracodawca, który zatrudnia od 20 do 50 osób będzie zwolniony z tego obowiązku - będzie miał obowiązek przedstawienia regulaminów pracy i zatrudnienia, jeśli z wnioskiem o ich utworzenia wystąpi zakładowa organizacja związkowa.

Pracodawcy, którzy przed zmianą przepisów musieli posiadać te regulaminy, a wedle nowych przepisów nie muszą, mogą je pozostawić, bądź też pozbyć się ich.

Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Rozwikłaj zagadnienia związane z ochrona danych osobowych w dziale kadr i HR. Dowiedz się jak planować, rozliczać i zarządzać czasem pracy w działach zmianowych. Efektywnie zarządzaj zasobami ludzkimi. Dowiedz się jak planować i rozliczać czas pracy w obecnym roku. Zobacz też: Gamma. Firma szkoleniowa roku.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Jedne z najbardziej niepokojących wszystkich zmian to te zmiany, które pojawiają się w prawie. Wiele osób zwykle narzeka, że przepisy prawne zmieniają naszą rzeczywistość tylko na gorsze.
Czy najważniejsza jest w naszym życiu stabilizacja? Patrząc na przepisy prawne, które zmieniają się jak w kalejdoskopie uznać można, że stabilizacja raczej nie jest możliwa. Zwłaszcza że od 1wszego stycznia bieżącego roku wprowadzono nowe przepisy, ponownie regulujące zakres obowiązków firm, szczególnie tych zatrudniających do 20 i do 50 pracowników.
Czy wiesz, że zmiany, które nadeszły z początkiem tego roku i zaczęły obowiązywać od 1wszego stycznia, mogą dotyczyć Ciebie nie tylko wtedy, kiedy jesteś pracodawcą, ale także jeśli jesteś pracownikiem?
Już początek nowego roku przyniósł zmiany wielu pracodawcom, ale także pracownikom. Obecnie minęło kilka dobrych miesięcy od momenty ich wcielenia w życie, dlatego warto jest zebrać jak najwięcej informacji na ten temat, a w celu tym można wybrać się na organizowane szkolenia prawa pracy, które pomogą nie tylko pracodawcom, ale też i pracownikom uporządkować swoją wiedzę w zakresie zmienionych przepisów prawa pracy.
Pojęcie służebności przesyłu dotyczy szczególnej formy prawa rzeczowego, którego podstawą jest służebność, a samo w sobie odnosi się do możliwości korzystania z urządzeń przesyłu energii lub też paliw, czy choćby wody.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Zmiany w prawie pracy w 2017 roku

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone