Zmiany dla pracodawców i pracowników

Wraz z rozpoczęciem się 2017 roku w życie wszedł szereg istotnych zmian w prawie pracy. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, jak bardzo istotna jest znajomość obowiązującego obecnie prawa - zwłaszcza w dziedzinach, które dotyczą każdego z nas
.
zdjęcie - Zmiany dla pracodawców i pracowników

Zmiany dla pracodawców i pracowników


Niemal wszyscy są, byli lub też będą pracownikami, bądź też pracodawcami, dlatego też prawo pracy jest ważne dla każdego.

Jeśli popełnimy jakieś przestępstwo, bądź też wykroczenie tylko dlatego, iż nie znaliśmy obowiązującego aktualnie prawa, nie będziemy mogli naszej niewiedzy wykorzystać jako usprawiedliwienia. Dlatego też znajomość prawa jest poniekąd obowiązkiem każdego człowieka.

W wielu miastach Polski regularnie organizowane są szkolenia z prawa pracy, na których możemy pozyskać wiedzę dotyczącą zmian w prawie pracy.

Jest to bardzo dobra opcja dla tych, którzy nie czują się pewnie w tematyce prawnej - dzięki szkoleniom mogą uzyskać wiedzę podaną w sposób zrozumiały i przystępny, a także wyjaśnić swoje wątpliwości odnośnie konkretnych przepisów.

Samodzielna interpretacja tego, jak zastosować dany przepis prawny w praktyce, może bowiem okazać się trudna dla osoby, która nie zajmuje się prawem na co dzień.

Zmianą, która jest z pewnością istotna dla pracowników, zwłaszcza tych, którzy pracują za najniższe wynagrodzenie, jest podwyższenie wysokości pensji minimalnej.

To dobra wiadomość dla osób, które taką właśnie pensję zarabiają - dzięki nowym przepisom ich sytuacja finansowa w pewnym stopniu ulegnie poprawie.

Przed 2017 rokiem wysokość pensji minimalnej wynosiła 1850 złotych brutto, obecnie zaś wynosi 2000 złotych brutto. Ustalono również wysokość minimalnego wynagrodzenia za godzinę pracy - obecnie wynosi ono 13 złotych brutto.

Zmiany wprowadzone w 2017 roku w prawie pracy miały na celu ułatwienie pracodawcom prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Podniesiono między innymi próg zatrudnienia, po przekroczeniu którego obowiązkiem pracodawcy jest ustalenie regulaminu pracy i regulaminu zatrudniania. Poprzednio obowiązek ten dotyczył pracodawców zatrudniających przynajmniej 20 osób, obecnie zaś - 50 osób.

Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Rozwikłaj zagadnienia związane z ochrona danych osobowych w dziale kadr i HR. Dowiedz się jak planować, rozliczać i zarządzać czasem pracy w działach zmianowych. Efektywnie zarządzaj zasobami ludzkimi. Dowiedz się jak planować i rozliczać czas pracy w obecnym roku. Zobacz też: Gamma. Firma szkoleniowa roku.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Wraz z rozpoczęciem się roku 2017 w obowiązującym w Polsce prawie pracy nastąpiło wiele zmian. Często rozpoczęcie się nowego roku jest momentem, w którym zmiany w prawie wchodzą w życie, i nie inaczej było tym razem.  
Jedne z najbardziej niepokojących wszystkich zmian to te zmiany, które pojawiają się w prawie. Wiele osób zwykle narzeka, że przepisy prawne zmieniają naszą rzeczywistość tylko na gorsze.
Czy najważniejsza jest w naszym życiu stabilizacja? Patrząc na przepisy prawne, które zmieniają się jak w kalejdoskopie uznać można, że stabilizacja raczej nie jest możliwa. Zwłaszcza że od 1wszego stycznia bieżącego roku wprowadzono nowe przepisy, ponownie regulujące zakres obowiązków firm, szczególnie tych zatrudniających do 20 i do 50 pracowników.
Czy wiesz, że zmiany, które nadeszły z początkiem tego roku i zaczęły obowiązywać od 1wszego stycznia, mogą dotyczyć Ciebie nie tylko wtedy, kiedy jesteś pracodawcą, ale także jeśli jesteś pracownikiem?
Już początek nowego roku przyniósł zmiany wielu pracodawcom, ale także pracownikom. Obecnie minęło kilka dobrych miesięcy od momenty ich wcielenia w życie, dlatego warto jest zebrać jak najwięcej informacji na ten temat, a w celu tym można wybrać się na organizowane szkolenia prawa pracy, które pomogą nie tylko pracodawcom, ale też i pracownikom uporządkować swoją wiedzę w zakresie zmienionych przepisów prawa pracy.
Obecny artykuł
Zmiany dla pracodawców i pracowników
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone