Wzrost płacy minimalnej?

Często wraz z rozpoczęciem nowego roku wchodzą w życie nowe rozwiązania prawne, bądź też zmiany w rozwiązaniach już istniejących. Z taką właśnie sytuacją mieliśmy do czynienia w roku 2017, kiedy to zmieniły się przepisy dotyczące prawa pracy.

zdjęcie - Wzrost płacy minimalnej?

Wzrost płacy minimalnej?


Prawo pracy jest istotne dla każdego z nas, kto w jakikolwiek sposób pracuje - nie trzeba więc raczej wyjaśniać, dlaczego warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami.

Każdy przecież powinien wiedzieć, iż nieznajomość obowiązującego prawa nie jest żadnym usprawiedliwieniem w przypadku popełnienia jakiegoś wykroczenia, bądź też przestępstwa.

Znajomość przepisów prawa jest więc niejako obowiązkiem dla każdego z nas.

W jaki sposób najlepiej zdobyć wiedzę o zmianach w prawie pracy w 2017 roku? Dobrym pomysłem jest skorzystanie z organizowanych regularnie w miastach szkoleń z prawa pracy.

Uczęszczając na nie, otrzymamy wszystkie niezbędne informacje podane w przystępnej i zrozumiałej formie. Można również skorzystać z porady prawnika, albo też samodzielnie przeczytać treść przepisów - warto jednak pamiętać, iż język prawniczy i same przepisy prawne nierzadko są skomplikowane i trudno samemu zrozumieć je i odpowiednio zinterpretować ich zastosowanie w praktyce.

Zmiany w prawie, wprowadzone w 2017 roku, są korzystne szczególnie dla pracodawców, ułatwiają bowiem prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Jedną z bardzo istotnych zmian jest podniesienie progu zatrudnienia, po przekroczeniu którego pracodawca ma obowiązek ustalić regulamin pracy i regulamin wynagradzania.

Poprzednio, takie regulaminy musiał tworzyć każdy pracodawca zatrudniający dwadzieścia, bądź też więcej osób. Od stycznia 2017 roku obowiązek ten spoczywa na pracodawcach, którzy zatrudniają przynajmniej pięćdziesiąt osób.

Zmiany wprowadzone w 2017 roku są również korzystne z perspektywy osób, pracujących za najniższą pensję krajową, bowiem wysokość minimalnego wynagrodzenia wzrosła.

Pensja minimalna, wynosząca wcześniej 1850 złotych brutto, po zmianie przepisów wynosi 2000 złotych brutto.

Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Zapoznaj się ze szkoleniami z obszaru prawa pracy, IT, HR. Dowiedz się jak powinna przebiegać współpraca ze związkami zawodowymi. Poznaj przykłady i błędy popełniane przez kadrę menadżerską w prawie pracy. Dowiedz się jak używac programy MS Excel w dziale personalnym. Zapoznaj się z nowymi zasadami w zakresie ochrony danych osobowych. Zobacz: Gamma. Firma szkoleniowa roku.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

W roku 2017 nastąpiły istotne zmiany w kodeksie prawa pracy. Warto je poznać i dowiedzieć się, jakie prawa i obowiązki przysługują teraz zarówno pracownikom, jak i pracodawcom ich zatrudniającym. Informacje na temat zaistniałych zmian można odnaleźć w internecie, można również poradzić się prawnika bądź też skorzystać z tego, iż co jakiś czas w różnych miastach organizowane są szkolenia z prawa pracy.
Wraz z rozpoczęciem się 2017 roku w życie wszedł szereg istotnych zmian w prawie pracy. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, jak bardzo istotna jest znajomość obowiązującego obecnie prawa - zwłaszcza w dziedzinach, które dotyczą każdego z nas .
Wraz z rozpoczęciem się roku 2017 w obowiązującym w Polsce prawie pracy nastąpiło wiele zmian. Często rozpoczęcie się nowego roku jest momentem, w którym zmiany w prawie wchodzą w życie, i nie inaczej było tym razem.  
Jedne z najbardziej niepokojących wszystkich zmian to te zmiany, które pojawiają się w prawie. Wiele osób zwykle narzeka, że przepisy prawne zmieniają naszą rzeczywistość tylko na gorsze.
Czy najważniejsza jest w naszym życiu stabilizacja? Patrząc na przepisy prawne, które zmieniają się jak w kalejdoskopie uznać można, że stabilizacja raczej nie jest możliwa. Zwłaszcza że od 1wszego stycznia bieżącego roku wprowadzono nowe przepisy, ponownie regulujące zakres obowiązków firm, szczególnie tych zatrudniających do 20 i do 50 pracowników.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Wzrost płacy minimalnej?
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone