Zmiany w prawie pracy - wyższa pensja minimalna

Momentem, w którym wchodzą w życie zmiany w prawie, ustanowione wcześniej przez rząd, jest często rozpoczęcie się nowego roku i zakończenie starego roku. Nie inaczej jest w przypadku prawa pracy, które dotyczy przecież prawie każdego z nas.

zdjęcie - Zmiany w prawie pracy - wyższa pensja minimalna

Zmiany w prawie pracy - wyższa pensja minimalna


Nowy rok - zmiany w prawie

Niemalże każdy był, jest lub będzie pracownikiem, albo pracodawcą, pracowników zatrudniającym. W każdym z tych przypadków należy znać obowiązujące aktualnie prawo pracy, aby wiedzieć, jakie mamy według prawa obowiązki, a jakie przywileje nam przysługują.

Nie każdy dobrze czuje się w tematyce prawnej, a samodzielne zrozumienie i zinterpretowanie przepisów prawnych tak, aby wiedzieć, jak zastosować je w praktyce, może być niekiedy trudne - język prawniczy jest dość specyficzny, a zapisy bywają zawiłe i trudne.

Dlatego też w wielu miastach organizowane są szkolenia z prawa pracy - dzięki nim możemy poszerzyć swoją wiedzę i zrozumieć, co zmieniło się w obowiązującym prawie.

Oczywiście, wiedzę można także pozyskiwać samodzielnie, korzystając z internetu oraz książek. Niektórzy decydują się także na skorzystanie z porady prawnika, co również jest bardzo dobrym pomysłem.

Zmiany w prawie w 2017 roku - wyższa pensja minimalna

Narzekanie na niskie zarobki to nierzadkie zjawisko w polskiej rzeczywistości. Wraz z rozpoczęciem roku 2017 została ustalona nowa wysokość pensji minimalnej, a także minimalnej stawki godzinowej.

To zdecydowanie dobra wiadomość dla osób, które wykonują swoją pracę za minimalne możliwe wynagrodzenie. Dzięki zmianie w prawie w tym roku, sytuacja finansowa takich osób z pewnością poprawi się, nawet jeśli zmiany te nie są aż tak duże, jak mogłoby się wydawać.

Jak zmieniły się obowiązujące minimalne wynagrodzenia? Poprzednia pensja minimalna wynosiła 1850 złotych brutto miesięcznie, zaś z rozpoczęciem stycznia 2017 roku, pensja minimalna wynosi 2000 złotych brutto miesięcznie.

Jeżeli zaś chodzi o minimalne wynagrodzenie za pracę jako stawkę godzinową, od 2017 roku minimalna stawka godzinowa wynosi 13 złotych brutto.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawa pracy i IT proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy

Kolejne artykuły

Ustanowienie służebności przesyłu, zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego nie może obejmować strefy kontrolowanej. W konsekwencji ogranicza to prawo właścicieli nieruchomości do uzyskiwania wyższych wynagrodzeń.
Orzecznictwo sądowe dotyczące służebności przesyłu wciąż opiera się przede wszystkim na interpretacjach czynionych przez Sąd Najwyższy. Wynika to z zapytań, jakie kierują sądy niższej instancji.
Będąc właścicielem nieruchomości trzeba mieć świadomość związanych z tym obowiązków, ale także przysługujących praw. Od stosunkowo niedawna, bo od roku 2008 istnieje możliwość uzyskanie odszkodowania oraz wynagrodzenia z tytułu służebności przesyłu ustanowionej na naszej nieruchomości.
Przepisy dotyczące służebności przesyłu nie należą do zagmatwanych. Znajdują się w jednym akcie prawnym, a ich treść nie nastręcza problemów przy zrozumieniu.
Nowe zmiany, które obowiązują w zakresie prawa pracy, zdecydowanie działają na korzyść pracownika.
Obecny artykuł
Zmiany w prawie pracy - wyższa pensja minimalna

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone