Transport w rolnictwie

W dzisiejszych czasach transport jest jednym z najważniejszych elementów na jakie należy zwrócić uwagę prowadząc własną działalność gospodarczą. Ale nie tylko.

zdjęcie - Transport w rolnictwie

Transport w rolnictwie


Niebagatelne znaczenie ma on również dla rolnictwa, zarówno w przypadku tych mniejszych jak i większych gospodarstw.

Istnieje pewna sprawdzona, ale niepisana zasada że im lepszy i sprawniejszy transport tym rolnictwo jest efektywniejsze. W przypadku rolnictwa wygląda on jednak zdecydowanie inaczej niż w standardowej produkcji, bowiem w pierwszym wypadku ładunki są różnorodne, bardzo często są to żywe zwierzęta.

Ustalając metodę przewozu rolnicy muszą zwrócić uwagę na bezpieczeństwo przewożonej trzody czy możliwości przewożenia z miejsca na miejsce ładunków o bardzo dużych gabarytach.

Urządzenie transportowe w rolnictwie ze względu na zwoje przeznaczenie muszą być bardziej wyspecjalizowane. Nawet sam proces ładowania czy rozładowywania ładunku również do najprostszych nie należy i w niczym nie przypomina tego, jak wygląda to w zwyczajnym zakładzie produkcyjnym. wykorzystywanie w rolnictwie rozmaitych środków transportowych uzależnione jest w głównej mierze od sezonu - latem i wiosną wykorzystywane są często, bowiem pracy jest bardzo dużą, jesienią i zimą jest już jej znacznie mniej. Jak wiadomo większość rolników utrzymuje się ze swojej samodzielnej produkcji.

Dlatego tak ważną rolę odgrywać tu nie tylko rodzaj, ale przede wszystkim sprawność poszczególnych środków przewozowych. Jakakolwiek usterka nawet krótka może generować nie małe straty.

Zmechanizowanie szczególnie widoczne jest w przypadku tych dużych gospodarstw, gzie w dużej mierze maszyny zastępują pracę ludzkich rąk pomagając w zwiększaniu produkcji, a co za tym idzie większych zysków.

Rolnicy dobierają środki transportowe tak, by koszty ich eksploatacji były możliwie jak najmniejsze. Często zdarza się również, że nie stać ich na zakup jakiejś nowej maszyny dlatego korzystają z możliwości wypożyczenia jej za gotówkę co stanowi dla nich całkiem dobry interes, szczególnie gdy maszyna wykorzystywana jest jedynie 2-3 razy w ciągu całego roku.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, prawo pracy szkolenie. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Najnowsze trendy w orzecznictwie Sądu Najwyższego i Sądów administracyjnych
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PRZEWOZU W TRANSPORCIE I MAGAZYNIE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Jak pokazują statystyki na dzień dzisiejszy logistyka jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów wśród absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.
Kursy szkolące specjalistów do spraw transportu cyklicznie każdego roku odbywają się w kilkunastu większych polskich miastach (między innymi Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Olsztynie czy Poznaniu).
W dzisiejszych czasach tak samo jak w całej swojej historii transport kolejowy odgrywa niebagatelną rolę w rozwoju gospodarczym kraju. Uznawany jest nie tylko za tani, szybki i komfortowy, ale również uniwersalny dzięki któremu przewieźć można niemal każdy nawet ogromny ładunek.
Transport kombinowany czy jak kto woli bardziej specjalistyczne określenie transport intermodalny łączy w sobie środki służące do przewozu towarów niemal ze wszystkich gałęzi transportu.
Logistyka w firmie opiera się na wszystkich procesach związanych z planowaniem, realizowaniem czy kontrolowaniem efektywnego i opłacalnego pod względem ekonomicznym przepływu takich elementów jak surowce, materiały, czy wyroby gotowe.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Transport w rolnictwie

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone