Szkolenie na przewozy nienormatywne

Szkolenia na przewozy nienormatywne nie odbywają się często być może dlatego że nie ma na nie aż tylu chętnych jak na inne podobne rodzaje kursów dla przewoźników.

zdjęcie - Szkolenie na przewozy nienormatywne

Szkolenie na przewozy nienormatywne


A szkoda, bowiem w dzisiejszych czasach takie uprawnienia okazać się mogą naprawdę bardzo przydatne. Tylko co to są te przewozy nienormatywne?

Jest to transport ładunku, podczas którego zarówno masa towaru jak i pojazdu czy też naciski osi środka transportu na jezdnię choćby w niewielkim stopniu przekraczają dopuszczalne wartości podane w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Takie przewozy reguluje się wówczas zupełnie innymi przepisami, jasno określonymi w prawie o ruchu drogowym.

Rewolucyjnym zmianom przepisy te uległy 11 sierpnia 2011 roku, kiedy to w życie wprowadzono aż 7 nowych zupełnie niespotykanych do tej pory rodzajów zezwoleń, znacznie przy tym skracając (to na korzyść przewoźników) czas ich uzyskiwania.

Nie obeszło się jednak bez negatywnego, z punktu widzenia przewoźnika wydźwięku wprowadzonych zmian, bowiem po 11 sierpnia 2011 znacznie wzrosły kary za niestosowanie się do obowiązujących przepisów.

Dlatego każdy, kto na co dzień w swojej pracy ma doczynienia z przewozem nienormatywnym dla własnego dobra powinien poświęcić nieco czasu na odbycie takiego szkolenia, by poznać nie tylko przepisy i swoje obowiązki, ale również prawa i sankcje za niestosowanie się do istniejących przepisów.

Szkolenie takie najczęściej trwa zaledwie jeden dzień i kosztuje około 350-500 złotych ( w cenę wlicza się liczne materiały dydaktyczne). W czasach wielkiej popularności internetu kurs taki można odbyć oczywiście także w systemie e-learningu. Cena wówczas jest nieco niższa, bo 200-250 złotych a kurs trwa około 6 godzin.

Polega on na tym, że kursant po załatwieniu wszystkich formalności otrzymuje swój login oraz hasło i od tego momentu są one ważne 4 dni w ciągu których dana osoba powinna przejść szkolenie. Jeśli nie zdąży niestety dane wygasają i konieczne jest ponowne wniesienie opłaty by móc przystąpić do kursu ponownie.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, prawo pracy szkolenie. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Najnowsze trendy w orzecznictwie Sądu Najwyższego i Sądów administracyjnych
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PRZEWOZU W TRANSPORCIE I MAGAZYNIE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Kurs na przewóz rzeczy jest potoczną nazwą określającą wszystkie szkolenia uprawniające do przewozu towarów autem znacznie cięższym niż 3, 5 tony.
Taksówkarzem nie można zostać posiadając jedynie dobre auto i prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Koniecznie jest odbycie również odpowiedniego kursu. Aby móc do niego przystąpić należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać prawo jazdy kategorii B. Szkolenie powinno kierowce bardzo dobrze przygotować do czekającego go egzaminu po którego zdaniu otrzymuje uprawnienia do jazdy taksówką.
W dzisiejszych czasach transport jest jednym z najważniejszych elementów na jakie należy zwrócić uwagę prowadząc własną działalność gospodarczą. Ale nie tylko.
Jak pokazują statystyki na dzień dzisiejszy logistyka jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów wśród absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.
Kursy szkolące specjalistów do spraw transportu cyklicznie każdego roku odbywają się w kilkunastu większych polskich miastach (między innymi Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Olsztynie czy Poznaniu).
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Szkolenie na przewozy nienormatywne

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone