Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania

Tempo zachodzących w ówczesnym świecie zmian jest tak szybkie, iż umiejętność nadążania za nimi oraz aktualizowania swojej wiedzy stanowi element istotnej z punktu widzenia firmy przewagi konkurencyjnej.

zdjęcie - Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania

Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania


Dla prawidłowego rozwoju i dobrego prosperowania przedsiębiorstwa należy wciąż poszerzać swoją wiedzę przez szkolenia, które oprócz informacji teoretycznych pomagają w praktycznym wykorzystaniu zdobytych wskazówek.

Pracownicy logistyki przeprowadzający transakcje handlowe muszą zadbać o ich bezkonfliktowość w taki sposób, by nie narazić firmy na niepotrzebne koszty. W tym celu należy zapoznać się z klasyfikacją terminów oraz obowiązujących reguł handlu międzynarodowego, który przejawia się w oficjalnym standardzie Incoterms.

Prawidłowo realizowany import oraz eksport towarów wymaga znajomości wspomnianych terminów handlowych oraz umiejętności ich właściwego analizowania pod względem podziału obowiązków i ryzyka pomiędzy obie strony umowy, a także kosztów wynikających z zawartego kontraktu współpracy.

Kurs z zakresu obligatoryjnych reguł handlu uczy ich stosowania, pomaga w dokonaniu ich prawidłowej analizy oraz zgodnej z prawem interpretacji. Uwzględnia ponadto podział poszczególnych obowiązków oraz konsekwencje w wyniku braku określenia lokalizacji dostawy.

Szerokie zaznajomienie się z zasadami Incoterms określna również zapoznanie się z konsekwencjami ich nieprawidłowej interpretacji i przybliża poziom finansowych skutków ich błędnego stosowania.

Z punktu widzenia logistyki niezwykle istotne jest również zaznajomienie się z obligatoryjnymi dokumentami, jak i wszystkimi informacjami, które muszą zostać zawarte w prawidłowo sporządzonej umowie.

Zapewnienie ochrony transakcji przez zakup zoptymalizowanej opcji ubezpieczenia towaru na czas transportu jest istotną składową szkolenia, która wiąże się ze znajomością przepisów oraz ich zwyczajowego stosowania.

Prawidłowo skomponowane szkolenie gwarantuje klarowny i jasny przekaz informacji związanych z regułami obowiązującego handlu. Umiejętność praktycznego posługiwania się nimi jest nieocenionym atutem wśród pracowników gałęzi logistyki.

Chcesz rozwinąć swoją wiedzę z zakresu transportu i logistyki? Jakie są nowe reguły i terminy Międzynarodowej Izby Handlowej Incoterms 2010? Jak sprawnie zarządzać magazynem? Jak skutecznie zarządzać zapasami i jakie to ma skutki dla finansów firmy? Jak działa łańcuch dostaw? Zobacz nasze szkolenia:
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Zasady stosowania, procedura i praktyka
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Prawidłowy przepływ towarowy wewnątrz przedsiębiorstwa stanowi kluczowy element logistycznej działalności firmy, który pozwala na realizowanie założonych celów statutowych i sprzedażowych.
Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie przyczynia się do poszerzenia wiedzy użytkowników kursu oraz do jej praktycznego zastosowania w wykonywanej pracy.
Z ochroną danych osobowych spotykamy się praktycznie każdego dnia. Prawdą jednak jest to, że prawie nikt nie wie, o czym tak naprawdę mówi ustawa o ochronie danych osobowych. Warto zatem zapoznać się z nią i mieć w pamięci przynajmniej te najważniejsze założenia i regulacje.
Z pewnością skrót GIODO większości osób brzmi obco. Tymczasem używa się go bardzo często w odniesieniu do ochrony danych osobowych. Otóż GIODO to tak naprawdę Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, a więc organ, który zajmuje się sprawami związanymi z ochroną danych osobowych.
Każdy administrator bezpieczeństwa informacji, a także administrator danych osobowych musi posiadać dużą wiedzę, dotyczącą ochrony danych osobowych. Poza tym należy stale się dokształcać, gdyż przepisy bardzo często się zmieniają. Dobrym rozwiązaniem jest udanie się na tak zwane szkolenia ABI.
Obecny artykuł
Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone