Szkolenia ABI

Każdy administrator bezpieczeństwa informacji, a także administrator danych osobowych musi posiadać dużą wiedzę, dotyczącą ochrony danych osobowych. Poza tym należy stale się dokształcać, gdyż przepisy bardzo często się zmieniają. Dobrym rozwiązaniem jest udanie się na tak zwane szkolenia ABI.

zdjęcie - Szkolenia ABI

Szkolenia ABI


Tego typu szkolenie bazuje na teorii, ale przede wszystkim chce zaznajomić z praktyką. Administratorzy bezpieczeństwa informacji dzięki takim szkoleniom dowiedzą się więcej na temat tego, jak działa oraz jak zbudowany jest cały system ochrony danych osobowych.

Dokładnie zostaną także zdefiniowane dane osobowe, a oprócz tego kursanci dowiedzą się, w jaki sposób je chronić oraz jakie zadania spoczywają na ABI i ADO i przed kim te osoby odpowiadają. Istotne jest również to, że na takich szkoleniach otrzymuje się z reguły również różne przykładowe dokumentacje.

Szkolenie kończy się certyfikatem, który potwierdza, że dana osoba wzięła udział w szkoleniu oraz opanowała niezbędną wiedzę. Uczestnicy dostają również Dokumentację ODO oraz niezwykle potrzebne poradniki związane z przetwarzaniem danych osobowych. Oczywiście ilość materiałów jest różna, w zależności od tego u kogo odbywa się szkolenie.

Jak już wiadomo, szkolenie polega przede wszystkim na praktyce. Uczestnicy mogą także zasięgnąć porad z zakresu ochrony danych osobowych, ich przetwarzania, sporządzania dokumentacji.

Na zajęciach omawia się również wszystkie aktualnie obowiązujące przepisy, przede wszystkim te z Europejskiego ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 2016 roku, a także Nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych.

Czego przede wszystkim można dowiedzieć się na szkoleniu ABI?

Otóż zawsze omawiania jest kwestia tego, w jaki sposób przetwarzać dane osobowe, aby odbywało się to zgodnie z prawem. Oprócz tego uczestnicy dowiadują się, jak tworzyć i stosować system ochrony danych osobowych, jak prowadzić dokumentację z tym związaną.

Mówi się im również o tym, jak zabezpieczać dane (według rozporządzeń GIODO), jak zawierać umowy o powierzenie przetwarzania danych, jak radzić sobie z kontrolami GIODO.

Na zajęciach poruszane są także kwestie zmian w prawie ochrony danych osobowych. Warto także mieć świadomość tego, że szkolenia prowadzone są przez specjalistów z długoletnim doświadczeniem. Ich wskazówki z pewnością dla każdego okażą się bardzo cenne.

Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Zapoznaj się ze szkoleniami z obszaru prawa pracy, IT, HR. Poznaj przykłady i błędy popełniane przez kadrę menadżerską w prawie pracy. Zapoznaj się z nowymi zasadami w zakresie ochrony danych osobowych. Zobacz: Gamma. Firma szkoleniowa roku.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Zasady stosowania, procedura i praktyka
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Dane osobowe to pojęcie, które jest zapewne wielu osobom znajome. Jednak spora część osób nie wie, że dane osobowe dzieli się na dane zwykłe oraz dane wrażliwe. Jaka jest między nimi różnica i na czym polega podział?
Ochrona danych osobowych jest czymś, o czym wbrew pozorom mówi się dość często, ale bardzo mało osób stosuje się do rad, których udzielają ludzie mający jakąś wiedzę w tym zakresie. Prawa ochrony danych osobowych są niestety bardzo często łamane, ale najgorsze jest to, że sami przyczyniamy się do tego. Warto zatem wiedzieć, co można zrobić, aby chronić swoje dane.
Ochrona danych osobowych jest czymś, o czym wbrew pozorom mówi się dość często, ale bardzo mało osób stosuje się do rad, których udzielają ludzie mający jakąś wiedzę w tym zakresie. Prawa ochrony danych osobowych są niestety bardzo często łamane, ale najgorsze jest to, że sami przyczyniamy się do tego. Warto zatem wiedzieć, co można zrobić, aby chronić swoje dane.
Całkiem niedawno pojawiło się zupełnie nowe stanowisko związane z ochroną danych osobowych. Powstała bowiem taka funkcja jak IOD, czyli Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Cała ustawa dopiero ma wejść w życie, ale warto wiedzieć już teraz, jakie są zadania IOD i na czym dokładnie to wszystko polega.
Coraz więcej osób decyduje się na powołanie ABI, czyli Administratora Bezpieczeństwa Informacji. Oczywiście ma to zarówno swoje plusy, jak i minusy. Nie sposób wymienić wszystkich, ale warto wiedzieć o tych najważniejszych.
Obecny artykuł
Szkolenia ABI
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone