Szkolenie ze służebności przesyłu i ustawy o korytarzach przesyłowych

Szkolenia ze służebności przesyłu i stosowania w praktyce ustawy o korytarzach przesyłowych najczęściej prowadzone jest w niewielkich dość kameralnych grupach (wszystko po to by wykładowca mógł indywidualnie każdemu wyjaśnić jego wątpliwości) przez co najmniej dwa dni.

zdjęcie - Szkolenie ze służebności przesyłu i ustawy o korytarzach przesyłowych

Szkolenie ze służebności przesyłu i ustawy o korytarzach przesyłowych


Program szkolenie projektuje się tak by jak najwięcej korzyści z niego wynosili radcy prawni, prawnicy, kierownicy czy osoby pracujące w miejscach takich jak urzędy, jednostki budżetowe, zakłady energetyczne, zakłady gazownicze, wodociągi.

Każe z tego typu szkoleń ma na celu realizację celów takich jak:

 • zapoznanie uczestników z wszelkimi możliwymi aspektami odnoszącymi się do regulacji prawa energetycznego, prawa cywilnego, ustawy o korytarzach przesyłowych, ustawy o gospodarcze nieruchomościami
 • kompleksowe omówienie zagadnień związanych z obowiązkami i uprawnieniami podmiotów w związku z ustanowieniem służebności przesyłu
 • szczegółowe omówienie wszystkich zagadnień z ustawy o korytarzach przesyłowych
 • praktyczne aspekty związane z poszczególnymi zapisami ze służebności przesyłu
 • pokazanie uczestnikom wszystkich możliwości jakie mogą być wykorzystane przy realizacji inwestycji dla zwiększenia poziomu zabezpieczenia interesów ekonomicznych
 • analiza najbardziej aktualnego orzecznictwa Prezesa URE, SOKiK, SN oraz sądów cywilnych pod kątem wszystkich potrzeb przedsiębiorstw. Jeśli chodzi o przykładową tematykę poruszaną na szkoleniach to są to między innymi takie zagadnienia jak:
 • sposoby wygaśnięcia i ustanowienia służebności przesyłu
 • służebność przesyłu a urządzenia przesyłowe
 • prawo własności do urządzeń przesyłowych
 • kiedy obowiązywać zaczyna zasiedzenie na służebności przesyłu
 • decyzja wywłaszczeniowa odnosząca się do służebności przesyłu
 • zasady postępowania w budowie urządzeń przesyłowych
 • budowa sieci przesyłowych
 • podejmowanie decyzji odnośnie ustanawiania korytarzy przesyłowych
 • wysokość wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu
 • skutki uchwalenia planu miejscowego dla budowy sieci przesyłowych.
Szkolenia eksperckie z zakresu nieruchomości, budownictwa, energetyki, logistyki i transportu. Oferujemy kilkadziesiąt szkoleń prowadzonych przez ekspertów i dla ekspertów. Szkolenia opierają się na najnowszych informacjach i zmianach w prawie. Nasi trenerzy to zespół wykwalifikowanych specjalistów. Zobacz szkolenia: Zapraszamy.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Wykonawca w branży deweloperskiej
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Pozwolenie na budowę jest wartościowym i wiążącym dokumentem urzędowym, jaki osoba ubiegająca się o niego otrzymuje na drodze decyzji administracyjnej. Dokument ten w swojej treści zawiera pozwolenia na rozpoczęcie i prowadzenie budowy lub innych robót budowlanych które nie wiążą się z powstawaniem obiektów budowlanych (jakie są to obiekty, szczegółowo opisano w Dz. U. z 2016 r. poz. 290).
Wielu specjalistów nie tylko z dziedziny prawa i budownictwa uznaje polskie prawo budowlane za jedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszą ustawę odnoszącą się do projektowania, budowy, nadzoru czy też utrzymania i rozbiórki obiektów budowlanych.
Szkolenia z prawa budowlanego niosą dla uczestników wiele korzyści między innymi pozwalają na zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu przeprowadzenia procesu budowlanego oraz zapoznają się z najnowszymi przepisami dotyczącymi tej dziedziny prawa, co pozwoli uczestnikom kursu na znacznie swobodniejsze poruszanie się w przepisach oraz możliwościami ich zastosowania w praktyce.
Służebnością przesyłu określa się ograniczone prawo rzeczowe ( lub tak zwane prawo rzeczy cudzej) które odnosi się między innymi do korzystania z wszelkich dostępnych urządzeń jakie wykorzystywane są do przesyłu energii, substancji, materiałów itp.
Zarządzanie łańcuchem dostaw jest szkoleniem, które wiąże się z najlepszymi światowymi praktykami w zakresie planowania oraz sterowania całą produkcją przedsiębiorstwa. Wiedza w tym zakresie, zarówno teoretyczna, jak i praktyczna, stanowi efekt wielu projektów, które zostały opracowane oraz zrealizowane w przedsiębiorstwach na całym świecie.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Szkolenie ze służebności przesyłu i ustawy o korytarzach przesyłowych

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone