Skąd brać informacje na temat prawa pracy?

Prawo pracy to dosyć obszerna dziedzina. Obejmuje ona przepisy, które określają prawa oraz obowiązki pracodawców i pracowników. Prawo pracy może również obejmować swoim zakresem przepisy dotyczące umów cywilnoprawnych takich jak umowa o dzieło.

zdjęcie - Skąd brać informacje na temat prawa pracy?

Skąd brać informacje na temat prawa pracy?


Skąd można brać niezbędne informacje na temat praw i obowiązków wynikających z prawa pracy? Dla większości osób głównym źródłem informacji w tym zakresie jest Internet.

Oczywiście korzystanie z Internetu daje szybki i łatwy dostęp do odpowiedzi na wiele pytań, trzeba jednak wiedzieć w jaki sposób ich szukać.

Przede wszystkim trzeba stawiać na solidne, sprawdzone źródła. Należy także brać pod uwagę, że prawo dosyć często ulega zmianom, dlatego przy czytaniu artykułu znalezionego w sieci trzeba zawsze zwrócić szczególną uwagę na datę jego opublikowania.

Jeśli tekst pochodzi sprzed kilku lat trzeba upewnić się, czy są w nim podane podstawy prawne i czy te przepisy nadal obowiązują. Można to zrobić na przykład na stronie Sejmu, gdzie znajduje się spis wszystkich aktów prawnych.

Z tej strony można również pobrać Kodeks pracy, ponieważ zawsze znajduje się tam aktualna wersja tego dokumentu. Oprócz Kodeksu pracy ważnych informacji dostarczają rozporządzenia, które są aktami wykonawczymi do kodeksu.

Innym źródłem wiedzy na ten temat są także regulaminy i układy zbiorowe, które obowiązują w danej firmie.

Źródłem wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów są także prawo pracy szkolenia. Korzystając z dobrych szkoleń w tym zakresie mamy gwarancję, że zapoznajemy się z aktualnym stanem przepisów.

Jednocześnie odpowiednio przygotowane szkolenie zapewnia dostęp do wiedzy przekazanej w przejrzysty i zrozumiały sposób. Nie da się ukryć, że samodzielne zapoznanie się z bardziej szczegółowymi regulacjami może być stosunkowo trudnym i czasochłonnym zadaniem.

Dostępnych jest wiele różnych kursów i warsztatów, np. czas pracy szkolenie. Obejmują one zagadnienia ogólne i bardziej szczegółowe, mogą być skierowane zarówno do pracowników, jak i pracodawców.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PRZEWOZU W TRANSPORCIE I MAGAZYNIE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Zasady stosowania, procedura i praktyka
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Pobieranie i przetwarzanie danych w Excelu
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Zazwyczaj uważa się, że prawo pracy został stworzone aby chronić pracowników przed nadużyciami ze strony pracodawców. Jest to oczywiście prawdą, nie można jednak zapominać, że przepisy chronią obie strony umowy.
Umowa o pracę jest kluczowym elementem, który określa relacje między pracownikiem i pracodawcą. Oczywiście każda tego typu umowa powinna być skonstruowana zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Wiele osób ma problemy ze znajomością podstawowych przepisów z zakresu prawa pracy i w ten sposób naraża się na szereg różnych nadużyć ze strony pracodawcy. Jednym z najbardziej istotnych zapisów znajdujących się w prawie jest zakaz dyskryminacji pracowników.  
Prawo pracy kojarzy się głównie z szeregiem dosyć skomplikowanych dokumentów i przepisów. Oczywiście fakt, że przepisy są złożone nie usprawiedliwia braku ich znajomości. Poznanie podstawowych zagadnień z zakresu prawa pracy może okazać się bardzo użyteczne i pozwoli na uniknięcie wielu problemów.
Logistyka ma bardzo wiele odmian mniej lub bardziej znanych szerszemu społeczeństwu. Tą mniej znaną z całą pewnością jest logistyka sytuacji kryzysowych, będąca mieszaniną cech pochodzących po części z logistyki cywilnej i nieco wojskowej.
Obecny artykuł
Skąd brać informacje na temat prawa pracy?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone