Prawo pracy w 2017r.

Nowy rok - czas zmian w prawie. Wraz z nadejściem nowego roku wiele się zmienia. Niektórzy z nas tworzą listy postanowień noworocznych, inni decydują się zupełnie zmienić swoje życie.

zdjęcie - Prawo pracy w 2017r.

Prawo pracy w 2017r.


Zmienia się także cyfra w dacie, ale nie tylko - nowy rok to czas, kiedy często wchodzą w życie nowe rozwiązania prawne, bądź też zmiany w rozwiązaniach prawnych już istniejących. W 2017 roku zmieniło się wiele przepisów dotyczących prawa pracy.

Każdy z nas powinien się z nimi zapoznać - nie trzeba chyba wyjaśniać, dlaczego jest to tak istotne.

Przecież niemal każdy z nas jest pracownikiem, bądź też pracodawcą, a nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem w przypadku popełnienia wykroczenia. Warto więc wiedzieć, jakie według prawa są nasze przywileje i obowiązki.

Sposobów na pozyskanie wiedzy na temat obowiązującego obecnie prawa pracy jest wiele. Można samodzielnie przeczytać treść przepisów, jednak język prawny bywa nierzadko zawiły i skomplikowany i nie dla każdego interpretacja takich przepisów będzie jednoznaczna.

Jeśli więc nie czujemy się pewnie w kwestiach prawnych, warto poszukać innego sposobu na zwiększenie swojej wiedzy.

W jaki sposób to zrobić? W wielu miastach organizowane są regularnie szkolenia z prawa pracy - można z nich skorzystać, z całą pewnością zostaną nam przekazane wszystkie informacje, w sposób przystępny i zrozumiały. Można również skorzystać z porady prawnika.

Wyższa pensja minimalna w 2017 roku

Zbyt niskie pensje minimalne to problem, który od dawna już wymagał w Polsce rozwiązania. W roku 2017 weszły w życie zmiany, które w pewnym stopniu wpływają na wysokość pensji minimalnej w Polsce.

Ustalona została również wysokość minimalnego wynagrodzenia za godzinę pracy. Jest to szczególnie dobra informacja dla osób pracujących za wspomniane najniższe wynagrodzenie - ich sytuacja finansowa ulegnie dzięki nowym przepisom poprawie.

Przed 2017 rokiem minimalne wynagrodzenie wynosiło 1850 złotych brutto, od 2017 roku zaś wynosi 2000 złotych brutto.

Od tego roku wysokość minimalnego wynagrodzenia za godzinę pracy to 13 złotych brutto.

Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Zapoznaj się ze szkoleniami z obszaru prawa pracy, IT, HR. Dowiedz się jak powinna przebiegać współpraca ze związkami zawodowymi. Poznaj przykłady i błędy popełniane przez kadrę menadżerską w prawie pracy. Dowiedz się jak używac programy MS Excel w dziale personalnym. Zapoznaj się z nowymi zasadami w zakresie ochrony danych osobowych. Zobacz: Gamma. Firma szkoleniowa roku.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Często wraz z rozpoczęciem nowego roku wchodzą w życie nowe rozwiązania prawne, bądź też zmiany w rozwiązaniach już istniejących. Z taką właśnie sytuacją mieliśmy do czynienia w roku 2017, kiedy to zmieniły się przepisy dotyczące prawa pracy.
W roku 2017 nastąpiły istotne zmiany w kodeksie prawa pracy. Warto je poznać i dowiedzieć się, jakie prawa i obowiązki przysługują teraz zarówno pracownikom, jak i pracodawcom ich zatrudniającym. Informacje na temat zaistniałych zmian można odnaleźć w internecie, można również poradzić się prawnika bądź też skorzystać z tego, iż co jakiś czas w różnych miastach organizowane są szkolenia z prawa pracy.
Wraz z rozpoczęciem się 2017 roku w życie wszedł szereg istotnych zmian w prawie pracy. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, jak bardzo istotna jest znajomość obowiązującego obecnie prawa - zwłaszcza w dziedzinach, które dotyczą każdego z nas .
Wraz z rozpoczęciem się roku 2017 w obowiązującym w Polsce prawie pracy nastąpiło wiele zmian. Często rozpoczęcie się nowego roku jest momentem, w którym zmiany w prawie wchodzą w życie, i nie inaczej było tym razem.  
Jedne z najbardziej niepokojących wszystkich zmian to te zmiany, które pojawiają się w prawie. Wiele osób zwykle narzeka, że przepisy prawne zmieniają naszą rzeczywistość tylko na gorsze.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Prawo pracy w 2017r.
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone