Prawo pracy - co warto wiedzieć?

Prawo pracy kojarzy się głównie z szeregiem dosyć skomplikowanych dokumentów i przepisów. Oczywiście fakt, że przepisy są złożone nie usprawiedliwia braku ich znajomości. Poznanie podstawowych zagadnień z zakresu prawa pracy może okazać się bardzo użyteczne i pozwoli na uniknięcie wielu problemów.

zdjęcie - Prawo pracy - co warto wiedzieć?

Prawo pracy - co warto wiedzieć?


Każdy pracownik ma określone obowiązki, prawa i przywileje. Znajomość przepisów w tym zakresie pozwala przede wszystkim na uniknięcie sytuacji takich jak nieuczciwe zachowania ze strony pracodawcy. Warto między innymi poznać najważniejsze obowiązki pracodawcy.

Należy do nich zapewnienie wykonania niezbędnych badań, które potwierdzą, że pracownik jest w stanie wykonywać daną pracę. Jest to bardzo istotne uprawnienie przede wszystkim z punktu widzenia osób wykonujących prace niebezpieczne lub związane z ryzykiem wystąpienia choroby zawodowej.

Oczywiście każdej osobie zatrudnionej w oparciu o umowę o pracę przysługuje również prawo do skorzystania z urlopu.

Niestety wielu pracowników nie zdaje sobie do końca sprawy ze swoich uprawnień, na przykład z faktu, że po rozpoczęciu nowej pracy powinni przejść odpowiednie szkolenie BHP oraz muszą zostać zaznajomieni z zasadami, które obowiązują w miejscu pracy oraz z regulaminem.
 
Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawa pracy i IT proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
Osoby, które nie znają podstawowych przepisów, są w szczególny sposób narażone na różnego rodzaju nadużycia ze strony pracodawców, dlatego warto poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. Jej źródłem mogą stać się na przykład prawo pracy szkolenia, na których można zapoznać się z rożnymi przydatnymi zagadnieniami z tego zakresu.

Szkolenia tego typu mogą obejmować różny zakres, na przykład czas pracy szkolenia.

Dzięki nim można poznać na przykład rodzaje umów o pracę i poznać swoje prawa wynikające z takiej formy zatrudnienia.

Dostarczają one wiedzy, którą powinien tak naprawdę posiadać każdy pracownik, aby ustrzec się przed nadużyciami.

Warto także dowiedzieć się, gdzie można się zgłosić w przypadku niewłaściwego zachowania pracodawcy oraz w jaki sposób skutecznie dochodzić swoich praw.

Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PRZEWOZU W TRANSPORCIE I MAGAZYNIE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Zasady stosowania, procedura i praktyka
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Pobieranie i przetwarzanie danych w Excelu
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Logistyka ma bardzo wiele odmian mniej lub bardziej znanych szerszemu społeczeństwu. Tą mniej znaną z całą pewnością jest logistyka sytuacji kryzysowych, będąca mieszaniną cech pochodzących po części z logistyki cywilnej i nieco wojskowej.
Szkolenie z właściwego, czyli bezpiecznego załadunku pojazdów powinien odbyć każdy, kto na co dzień zawodowo zajmuje się przewozem towarów.
Terminem pojazd nienormatywny określa się jeden lub grupę pojazdów których naciski osi (wraz z ładunkiem lub bez niego) są nawet nieznacznie większe od dopuszczalnych, przewidzianych w przepisach o drogach publicznych, lub którego wymiary/rzeczywista masa całkowita są większe od dopuszczalnych, przewidzianych w przepisach niniejszej ustawy.
Wszystkie czynności jakie związane są z pracą przewoźnika dość szczegółowo określone są polskimi przepisami prawa.
Transport ładunków niebezpiecznych wymaga wielkiej ostrożności i perfekcyjnego, niemal bezbłędnego przygotowania. Firmy które decydują się oferować klientom taki właśnie rodzaj transportu zanim podejmą jakiekolwiek działania spełnić muszą szereg dość restrykcyjnych wymagań, które wynikają z odpowiednich regulacji prawnych.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Prawo pracy - co warto wiedzieć?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone