Prawo celne, a import i eksport w obrocie towarów w Unii Europejskiej

Odpowiedzialność w firmie za zorganizowanie całego procesu transportowego pod względem logistycznym wiąże się ze znajomością obowiązujących i zaktualizowanych przepisów również w zakresie, który obejmuje prawo celne.

zdjęcie - Prawo celne, a import i eksport w obrocie towarów w Unii Europejskiej

Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania


Umiejętne poszukiwanie właściwych rozwiązań oraz realizowanie importu, eksportu towarów może znacznie przyczynić się do zminimalizowania kosztów przedsiębiorstwa, a także zwiększenia osiąganego zysku.

Wspomniane prawo w wewnątrzwspólnotowym obrocie towarowym musi opierać się nie tylko na teoretycznej wiedzy, ale również na jej praktycznym przełożeniu w kontekście handlowej działalności firmy.

Skorzystanie w tym celu z odpowiedniego szkolenia ułatwi u usprawni obrót towarami w Unii Europejskiej.

Prezentowany kurs wiąże się przede wszystkim z poznaniem obowiązującego procederu obsługi celnej podmiotów gospodarczych znajdujących się na terenie wspomnianej wspólnoty pod względem obligatoryjnych przepisów oraz ich praktycznego zastosowania.

Daje również szerokie pojęcie w zakresie nowoczesnych metod elektronicznego rozliczenia podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem obsługi zgłoszeń przez systemy celne CELINA oraz CES.

Kurs przybliża ponadto praktyczne wskazówki optymalizowania kosztów firmowych przez umiejętne posługiwanie się procedurami składowania celnego, odpraw czasowych, jak również uszlachetniania czynnego i biernego.

Ważnym elementem całego szkolenia jest także zapoznanie się z obowiązującymi nowelizacjami z zakresu ustawy o Służbie Celnej, Unijnego Kodeksu Celnego, jak i obligatoryjnych zmian prawnych celno- podatkowych.

Osoba na stanowisku logistyka musi kierować się znajomością przepisów oraz dokumentacją i pozwoleniami w świetle prawa.

Prawidłowo skomponowany program szkoleniowy uwzględnia merytoryczną dyskusję na temat prawa wspólnotowego oraz obrotu towarami w Unii Europejskiej, ułatwia stosowanie tychże procedur, wyjaśnia ich znaczenie dla ogólnego bezpieczeństwa krajowego, jak i w kontekście przedsiębiorstwa.

Szkolenie umożliwia poznanie prawa i przełożenie tej wiedzy na kompleksową działalność handlową każdej firmy.

Szkolenia eksperckie to trenerzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i trenerskim, ciekawe szkolenia oparte na najnowszych zmianach w prawie w formule szkoleń otwartych jak i zamkniętych. Do każdego szkolenia przygotowywane są autorskie materiały i liczne ćwiczenia. Zobacz z zakresu naszych szkoleń eksperckich: Wybierz nasze szkolenia.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Zasady stosowania, procedura i praktyka
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Tempo zachodzących w ówczesnym świecie zmian jest tak szybkie, iż umiejętność nadążania za nimi oraz aktualizowania swojej wiedzy stanowi element istotnej z punktu widzenia firmy przewagi konkurencyjnej.
Prawidłowy przepływ towarowy wewnątrz przedsiębiorstwa stanowi kluczowy element logistycznej działalności firmy, który pozwala na realizowanie założonych celów statutowych i sprzedażowych.
Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie przyczynia się do poszerzenia wiedzy użytkowników kursu oraz do jej praktycznego zastosowania w wykonywanej pracy.
Z ochroną danych osobowych spotykamy się praktycznie każdego dnia. Prawdą jednak jest to, że prawie nikt nie wie, o czym tak naprawdę mówi ustawa o ochronie danych osobowych. Warto zatem zapoznać się z nią i mieć w pamięci przynajmniej te najważniejsze założenia i regulacje.
Z pewnością skrót GIODO większości osób brzmi obco. Tymczasem używa się go bardzo często w odniesieniu do ochrony danych osobowych. Otóż GIODO to tak naprawdę Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, a więc organ, który zajmuje się sprawami związanymi z ochroną danych osobowych.
Obecny artykuł
Prawo celne, a import i eksport w obrocie towarów w Unii Europejskiej

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone