Ułatwienia w prawie budowlanym po nowelizacji w 2017

Posiadanie aktualnej wiedzy odnośnie przepisów budowlanych to bardzo istotna kwestia dla wszystkich którzy zawodowo związani są z tą właśnie branżą. Jednak także ci, którzy zamierzają coś budować powinni poznać te przepisy, które dotyczą planowanych przez nich prac.

zdjęcie - Ułatwienia w prawie budowlanym po nowelizacji w 2017

Ułatwienia w prawie budowlanym po nowelizacji w 2017


Szczególnie po tym, jak w styczniu 2017 roku w ustawie o prawie budowlanym wprowadzono wiele znaczących zmian, warto dobrze zapoznać się z przepisami, aby nie popełnić błędu.

Z pewnością idealnym rozwiązaniem dla wielu osób które chcą poznać prawo budowlane szkolenie z zakresu wprowadzonych zmian może być doskonałym pomysłem na zapoznanie się z nimi.

Zmiany to bardzo wiele ułatwień i udogodnień dla inwestorów. Dzięki temu nie tylko znacząco można przyspieszyć czas realizacji prac, ale także ich koszty mogą być znacznie niższe. Dotyczy to w dużej mierze kwestii wydawania pozwoleń na budowę czy inne prace budowlane. Po zmianach na bardzo wiele prac i remontów nie będzie ono już potrzebne.

Do takich właśnie zalicza się postawienie garażu czy na przykład altany. Także budynki gospodarcze o powierzchni nie przekraczającej 35 mkw można obecnie wznosić bez konieczności załatwiania pozwolenia na budowę. Do końca 2016 roku także prace takie jak budowa zjazdów czy też ich remonty wymagały uzyskania odpowiedniego pozwolenia. Po nowelizacji ustawy nie ma już takiej konieczności.

Jedynie ci, którzy wykonują zjazdy z dróg krajowych lub wojewódzkich muszą taki zamiar zgłosić do właściwych instytucji. Jednakże nie muszą występować o pozwolenie na przeprowadzenie prac.

Inwestorzy nie muszą także bać się pewnych zmian, które zdarzają się w czasie wykonywania inwestycji. Nie przekraczające 2 procent różnice w wymiarach wznoszonych budynków nie będą obecnie miały wpływu na możliwość dopuszczenia budynku do użytkowania przez nadzór budowlany, jeżeli tylko nie narusza to wpływu oddziaływania inwestycji. Wcześniej konieczne było opracowanie nowego projektu zamiennego do każdej tego typu inwestycji.

Ponadto zmiany dotknęły także kwestię nadzoru projektanta nad wykonywaniem inwestycji i wiele podobnych.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawnych: nieruchomości i budownictwo proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia abi, logistyka. Zapraszamy.

Kolejne artykuły

Regulujące budownictwo przepisy zawarte zostały w znacznej mierze w ustawie Prawo budowlane. Jednakże przepisy, nie zmieniane od wielu lat zamiast pomagać w rozwoju rynku budownictwa, często były powodem opóźnień i nieporozumień.
Wchodzące od stycznia 2017 roku zmiany w przepisach prawa budowlanego to konieczność dokładnego ich przestudiowania dla bardzo wielu osób. Zmian jest bowiem bardzo wiele, ale większość inwestorów przyjęła je z radością.
W związku z dynamicznym rozwojem rynku budownictwa, konieczne stało się poprawienie niektórych przepisów regulujących tę dziedzinę naszego życia.
Już początek nowego roku przyniósł zmiany wielu pracodawcom, ale także pracownikom. Obecnie minęło kilka dobrych miesięcy od momenty ich wcielenia w życie, dlatego warto jest zebrać jak najwięcej informacji na ten temat.
Obecny artykuł
Ułatwienia w prawie budowlanym po nowelizacji w 2017
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone