Prawo budowlane - co nowego?

W związku z dynamicznym rozwojem rynku budownictwa, konieczne stało się poprawienie niektórych przepisów regulujących tę dziedzinę naszego życia.

zdjęcie - Prawo budowlane - co nowego?

Prawo budowlane - co nowego?


Od lat bowiem wskazywano, iż niektóre przepisy zmuszają inwestorów do długiego oczekiwania na niezbędne pozwolenia jak również narzucają im obowiązek przysłowiowego "biegania po urzędach" w celu wykonania czasem niewielkich remontów czy modernizacji budynków. Nie dziwi więc fakt, iż zdecydowano się wprowadzenie pewnych zmian w regulujących to przepisach.

Najważniejszym dokumentem, który reguluje te kwestie jest ustawa Prawo Budowlane. W grudniu 2016 roku uchwalono zmiany w tym właśnie dokumencie, które weszły w życie od 1 stycznia 2017 roku. Zmian jest bardzo wiele, niemalże w każdym rozdziale tego dokumentu.

Najważniejsze i te, na które czekało chyba najwięcej osób dotyczą przede wszystkim zwiększenia katalogu inwestycji, do realizacji których nie jest potrzebna zgoda na budowę. Jeszcze nie tak dawno, aby można było postawić altanę w ogrodzie, należało uzyskać stosowne zezwolenie, co wiązało się nie tylko z kosztami jego uzyskania, ale także z często dość długim okresem oczekiwania na niezbędny dokument.

Po zmianach tego typu inwestycje można będzie wykonywać bez czekania na zgodę urzędnika. Na liście prac, które można wykonywać bez pozwolenia jest jeszcze wiele innych pozycji, jak na przykład zjazdy na posesje.

Lista zmian jest spora, dlatego też zapoznanie się z nimi wszystkimi i przede wszystkim zrozumienie ich wymaga czasu i odpowiedniej wiedzy. Dla tych, którym na co dzień w pracy jest potrzebne prawo budowlane szkolenie z zakresu właśnie zmian w przepisach jest z pewnością idealnym rozwiązaniem na szybkie przyswojenie wiedzy.

Obecnie organizuje je bardzo wiele firm, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Szczegółowo omawia się na nich wprowadzone zmiany, porównując stan poprzedni przepisów do obecnego jak również sposób postępowania w konkretnych przypadkach, opierając się właśnie na nowych przepisach. Dzięki temu poznanie zmian w prawie budowlanym z pewnością nie będzie zbyt dużym problemem.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Już początek nowego roku przyniósł zmiany wielu pracodawcom, ale także pracownikom. Obecnie minęło kilka dobrych miesięcy od momenty ich wcielenia w życie, dlatego warto jest zebrać jak najwięcej informacji na ten temat.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Prawo budowlane - co nowego?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone