Niektóre zmiany wychodzą na lepsze, inne – na gorsze.

Można nad tym długo dyskutować, a odpowiedzi na pytania, czy obecna sytuacja prawna sprzyja prowadzonej przez nas firmie, możemy uzyskać podczas szkolenia prawa pracy.
zdjęcie - Niektóre zmiany wychodzą na lepsze, inne – na gorsze.

Zazwyczaj dla jednego okazują się bardziej korzystne, a dla drugiego mniej. Jak rzecz ma się w przypadku najnowszych zmian dotyczących prawa pracy, które weszły w życie 1 stycznia 2017 roku?

Czy wyszły one pracodawcom i pracownikom bokiem, a może okazały się przyjemną niespodzianką? W obliczu nowych zmian wielu zatrudniających nie do końca wie, gdzie one nastąpiły, czego dokładnie dotyczą oraz jaki jest ich nowy zakres obowiązków. Nic dziwnego – litera prawa nigdy nie była łatwa do zrozumienia. Na szczęście, organizowane są szkolenia prawa pracy, na których można dowiedzieć się nie tylko o najnowszych zmianach, jakie nastąpiły z punktu prawnego, ale jak można się do nich odnieść, jak obrócić je na własną korzyść i w jaki sposób powinniśmy wzorowo wykonywać swoje obowiązki. Podczas, kiedy niektórym pracodawcom tych obowiązków przybyło, innym ich ubyło.

Związane jest to przede wszystkim z nowym podziałem obowiązków ze względu na wielkość przedsiębiorstwa. Analizując większość przepisów można stwierdzić, że najwięcej pracy związanych z formalnościami czeka na tych, którzy zatrudniają w swojej firmie ponad 50 osób. Z kolei dużo mniej obowiązków niż dotychczas obowiązywać będzie przede wszystkim pracodawców w miejscach pracy, w których pracuje od 20 do 49 pracowników. Wiele przepisów staje się dla nich nieobowiązkowymi, na przykład wnioskowanie i zakładanie Zakładowego Funduszu Świadczeń Społecznych. W teorii pracodawcy średnich przedsiębiorstw mogą je zakładać, żeby kusić dodatkowymi korzyściami zwłaszcza przyszłych pracowników. Wcześniej świadczenia te były obowiązkowe w firmach zatrudniających już od 20 osób na pełnych etatach wzwyż.

Teraz już wiele przedsiębiorstw nie będzie musiało zapewniać socjalnych świadczeń na rzecz swoich pracowników, na co oczywiście niektórzy pracownicy, przyzwyczajeni do takich warunków pracy, bez dwóch zdań będą narzekać. Właśnie o tym, czy to Twoja firma powinna posiadać regulamin pracy albo fundusz świadczeń socjalnych i wiele innych – dowiesz się ze szkolenia prawa pracy.

Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Można nad tym długo dyskutować, a odpowiedzi na pytania, czy obecna sytuacja prawna sprzyja prowadzonej przez nas firmie, możemy uzyskać podczas szkolenia prawa pracy.
Od początku tego roku nastąpiły pewne zmiany w prawie pracy. Jeszcze trudno tak naprawdę określić, na ile będą one korzystne dla pracodawców, a na ile dla pracowników.
Wiele osób, choć nie mają tego świadomości ma możliwość uzyskanie nie tylko wynagrodzenia z tytułu służebność przesyłu, ale także odszkodowanie za użytkowane gruntu bez odpowiedniej umowy.  
Określenie wysokości wynagrodzenia z tytułu prawa służebności przesyłu to jeden z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych elementów procesu ustalania warunków korzystania przez przedsiębiorcę z naszego gruntu.
Możliwość uzyskania wynagrodzenia z tytułu służebności przesyłu pomimo dających stosunkowo szeroko uprawnienia dla właścicieli nieruchomości posiada również ograniczenie w postaci instytucji zasiedzenia, które skutecznie uniemożliwia uzyskanie jakichkolwiek należności za okres poprzedzający.
Obecny artykuł
Niektóre zmiany wychodzą na lepsze, inne – na gorsze.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone