Logistyczne kierunku studiów

Jak pokazują statystyki na dzień dzisiejszy logistyka jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów wśród absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

zdjęcie - Logistyczne kierunku studiów

Logistyczne kierunku studiów


Jest to również bardzo perspektywiczny kierunek, gdyż gospodarka ciągle się rozwija i zapotrzebowanie na fachowców w dziedzinie transportu i logistyki ciągle rośnie. Dzięki takim ludziom transport ładunku z miasta A do miasta B nie jest ani trudny ani tym bardziej niemożliwy.

Do zadaniem osób pracujących w tym sektorze należy również taka organizacja przewozu, by jego koszty były możliwie jak najmniejsze.

Uczelnie oferują swoim kandydatom kilka bardzo ciekawych i przyszłościowych kierunków związanych z logistyką i transportem. Są to np.:

  • jachting - kierunek ten kształci specjalistów z dziedziny eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych oraz wszelkich zagadnień powiązanych z turystyką wodną. Dodatkowo studenci tego kierunku poznają tajniki wiedzy z marketingu, eksploatacji przystani i projektowania. To dość nowy kierunek i nie dostępny jeszcze na wszystkich uczelniach technicznych w naszym kraju;

  • logistyka mediów - idealny kierunek dla każdego kto zamierza związać swoją przyszłość z telewizją, radiem bądź redakcją gazety. Logistyka mediów to kierunek interdyscyplinarny, program studiów łączy w sobie wiedzę z takich dziedzin jak ekonomia, prawo, matematyka, inżynieria produkcji, reklama, kultura języka, zarządzanie, logistyka czy fizyka;

  • nawigacja - jest to kierunek trudny, dla osób ze ścisłym umysłem dla których matematyka i fizyka nie sprawia najmniejszego problemu. By z sukcesem studiować ten kierunek kandydat powinien posiadać również dobrą orientację przestrzenną oraz naturalne zdolności do swobodnego kierowania zarówno małą jak i większą grupą osób;

  • technologie informatyczne w logistyce - to całkiem nowy kierunek który dopiero od kilku lat gości na polskich uczelniach. Kandydat chcący dostać się na ten właśnie kierunek przede wszystkim powinien w co najmniej bardzo dobrym stopniu znać i posługiwać się językiem angielskim, bowiem bardzo duża część zajęć odbywa się w tym właśnie języku. Program studiów opracowano tak, by studenci zyskali nie tylko teoretyczną, ale również i praktyczną wiedzę odnoszącą się do wykorzystywania najnowszych technologii.

W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy m.in: szkolenie ze służebności przesyłu, odprawy celne szkolenie, czas pracy szkolenie. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Najnowsze trendy w orzecznictwie Sądu Najwyższego i Sądów administracyjnych
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PRZEWOZU W TRANSPORCIE I MAGAZYNIE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Kursy szkolące specjalistów do spraw transportu cyklicznie każdego roku odbywają się w kilkunastu większych polskich miastach (między innymi Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Olsztynie czy Poznaniu).
W dzisiejszych czasach tak samo jak w całej swojej historii transport kolejowy odgrywa niebagatelną rolę w rozwoju gospodarczym kraju. Uznawany jest nie tylko za tani, szybki i komfortowy, ale również uniwersalny dzięki któremu przewieźć można niemal każdy nawet ogromny ładunek.
Transport kombinowany czy jak kto woli bardziej specjalistyczne określenie transport intermodalny łączy w sobie środki służące do przewozu towarów niemal ze wszystkich gałęzi transportu.
Logistyka w firmie opiera się na wszystkich procesach związanych z planowaniem, realizowaniem czy kontrolowaniem efektywnego i opłacalnego pod względem ekonomicznym przepływu takich elementów jak surowce, materiały, czy wyroby gotowe.
Szkolenie z prawa celnego docelowo kierowane jest do każdego, kto chce nabyć lub pogłębić dotychczasowo już zdobytą wiedzę z zakresu prawa celnego czy wewnątrzwspólnotowego obrotu towarowego (który często ulega zmianom i drobnym modyfikacjom).
Obecny artykuł
Logistyczne kierunku studiów
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone