Szkolenie z zakresu licencjowanego przewozu drogowego taksówką

Taksówkarzem nie można zostać posiadając jedynie dobre auto i prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Koniecznie jest odbycie również odpowiedniego kursu. Aby móc do niego przystąpić należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać prawo jazdy kategorii B. Szkolenie powinno kierowce bardzo dobrze przygotować do czekającego go egzaminu po którego zdaniu otrzymuje uprawnienia do jazdy taksówką.

zdjęcie - Szkolenie z zakresu licencjowanego przewozu drogowego taksówką

Szkolenie z zakresu licencjowanego przewozu drogowego taksówką


Do odbycia takiego kursu warto znaleźć szkołę, która oferuje nie tylko materiały dydaktyczne, ale również zniżki przy wykonywaniu dość kosztownych badań psychologicznych. W większości szkół program szkolenia wygląda dość podobnie może z bardzo niewielkimi zmianami.

Uogólniając wygląda to mniej więcej w następujący sposób:

  • zagadnienia z topografii nie powinny zajmować mniej niż 10 godzin (średnio jest to 13)

  • przepisy prawa miejscowego 3-5 godzin (to tego zalicza się przepisy porządkowe obowiązujące przy przewozie osób i bagażu taksówkami, ceny urzędowe, stawki taryfowe, zewnętrzne i wewnętrzne oznakowanie taksówek, dodatkowe wyposażenie (np. taksometr, kasa fiskalna)

  • kurs pierwszej pomocy

Po odbytym całym szkoleniu każdy z uczestników otrzymuje świadectwo uczęszczania i ukończenia kursu w zakresie transportu drogowego taksówką. Tylko takie zaświadczenie stanowi uprawnienie do podejścia do państwowego egzaminu na taksówkarza.

Tylko jego pozytywny wynik zezwala danej osobie na przewóz ludzi taksówką. Większość kursów trwa około 20 godzin.

Jeśli chodzi o opłaty to w zależności od szkoły i miasta cena ta wynosi 250-500 złotych za samo szkolenie. Egzamin na licencje to koszt około 260 złotych.

Każde z miast na swoje akty i regulacje zawierające zasady zdawania i podchodzenia do tego typu egzaminów. Np. w Warszawie obowiązują następujące akty i zarządzenia:

  • uchwała nr LXXI/1843/2013Rady m. st. Warszawy z dnia 21 listopada 2013 r. w sprawie obowiązku ukończenia szkolenia zakończonego egzaminem dla osób wykonujących przewozy osób taksówkami

  • zarządzenie nr 5419/2014 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 15 stycznia 2014 r. w sprawie powołania komisji egzaminacyjnej oraz określenia regulaminu egzaminowania osób wykonujących przewozy osób taksówkami.


Egzamin na licencję taksówkarza zawiera 20 pytań jednokrotnego wyboru. Trwa maksymalnie 25 minut. Pozytywny wynik otrzymuje ten. kto udzieli minimum 70% poprawnych odpowiedzi.

Nasze Szkolenia Eksperckie z obszaru prawa budowlanego to np: szkolenie wycena nieruchomości, szkolenie prawo budowlane, szkolenie logistyka i wiele innych. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy. Zaufaj naszemu doświadczeniu
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Najnowsze trendy w orzecznictwie Sądu Najwyższego i Sądów administracyjnych
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PRZEWOZU W TRANSPORCIE I MAGAZYNIE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

W dzisiejszych czasach transport jest jednym z najważniejszych elementów na jakie należy zwrócić uwagę prowadząc własną działalność gospodarczą. Ale nie tylko.
Jak pokazują statystyki na dzień dzisiejszy logistyka jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów wśród absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.
Kursy szkolące specjalistów do spraw transportu cyklicznie każdego roku odbywają się w kilkunastu większych polskich miastach (między innymi Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Olsztynie czy Poznaniu).
W dzisiejszych czasach tak samo jak w całej swojej historii transport kolejowy odgrywa niebagatelną rolę w rozwoju gospodarczym kraju. Uznawany jest nie tylko za tani, szybki i komfortowy, ale również uniwersalny dzięki któremu przewieźć można niemal każdy nawet ogromny ładunek.
Transport kombinowany czy jak kto woli bardziej specjalistyczne określenie transport intermodalny łączy w sobie środki służące do przewozu towarów niemal ze wszystkich gałęzi transportu.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Szkolenie z zakresu licencjowanego przewozu drogowego taksówką
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone