Kurs na przewóz rzeczy

Kurs na przewóz rzeczy jest potoczną nazwą określającą wszystkie szkolenia uprawniające do przewozu towarów autem znacznie cięższym niż 3, 5 tony.

zdjęcie - Kurs na przewóz rzeczy

Kurs na przewóz rzeczy


To jaki kurs dany kierowca ma odbyć zależy w zasadzie tylko od tego, kiedy po raz pierwszy otrzymał uprawnienia na prawo jazdy kategorii C ewentualnie C1. Jeśli chodzi o przewóz rzeczy wymienić można następujące rodzaje szkoleń:

  • szkolenie okresowe - to kurs dla kierowców którzy prawo jazdy kat. C zdobyli jeszcze przed 10 września 2009 roku. Ewentualnie kurs może być przeznaczony dla tych, którym wojewoda w miejscu ich zamieszkania wydał świadectwo kwalifikacji zawodowej (ale dopiero po ukończonym z pozytywnym wynikiem odpowiednim kursie kwalifikacyjnym).

    Jeśli chodzi o cenę takiego szkolenia to różni się w zależności od miasta i szkoły w jakiej się odbywa. Cena mieści się gdzieś w przedziale 550-900 zł;

  • kwalifikacja wstępna przyspieszona - jeśli kierowca otrzymał prawo jazdy kat. C już po 10 września 2009 roku na przewóz rzeczy obowiązuje go odbycie tego właśnie kursu.

    Warunkiem podejście do niego jest ukończenie 21 roku życia oraz wykonane odpowiednie badania lekarskie oraz psychologiczne. A cena? Około 3000 zł za sam kurs plus dodatkowe koszty za egzamin;

  • kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona – tu już sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Obowiązuje ona kierowców którzy uzyskali prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 roku, dodatkowo ukończyli kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyspieszoną dla bloku programowego D1, D1+E, D,D+E oraz zamierzają wykonywać przewóz dla kat. C1, C1+E, C,C+E i oczywiście mają ukończone 21 lat. Szkolenie kończy się egzaminem państwowym, a cena za sam kurs wynosi 1000-1500 zł.

  • kwalifikacja wstępna uzupełniająca to jeden z kursów dotyczących przewozu rzeczy dozwolony dla osób którzy jeszcze nie ukończyli 21 roku życia. Warunkiem przystąpienia do niego jest uzyskanie prawo jazdy kat. C po 10 września 2009 roku, ukończenie co najmniej kwalifikacji wstępnej (wstępna przyspieszona jest również dopuszczalna).

    Kwalifikacja ukończona zostać musi obowiązkowo dla bloku programowego D1, D1+E, D,D+E. To szkolenie również kończy się państwowym egzaminem.

W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy m.in: szkolenie ze służebności przesyłu, odprawy celne szkolenie, szkolenia transport. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Najnowsze trendy w orzecznictwie Sądu Najwyższego i Sądów administracyjnych
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PRZEWOZU W TRANSPORCIE I MAGAZYNIE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Taksówkarzem nie można zostać posiadając jedynie dobre auto i prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Koniecznie jest odbycie również odpowiedniego kursu. Aby móc do niego przystąpić należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać prawo jazdy kategorii B. Szkolenie powinno kierowce bardzo dobrze przygotować do czekającego go egzaminu po którego zdaniu otrzymuje uprawnienia do jazdy taksówką.
W dzisiejszych czasach transport jest jednym z najważniejszych elementów na jakie należy zwrócić uwagę prowadząc własną działalność gospodarczą. Ale nie tylko.
Jak pokazują statystyki na dzień dzisiejszy logistyka jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów wśród absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.
Kursy szkolące specjalistów do spraw transportu cyklicznie każdego roku odbywają się w kilkunastu większych polskich miastach (między innymi Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Olsztynie czy Poznaniu).
W dzisiejszych czasach tak samo jak w całej swojej historii transport kolejowy odgrywa niebagatelną rolę w rozwoju gospodarczym kraju. Uznawany jest nie tylko za tani, szybki i komfortowy, ale również uniwersalny dzięki któremu przewieźć można niemal każdy nawet ogromny ładunek.
Obecny artykuł
Kurs na przewóz rzeczy

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone