Microsoft Excel w biznesie

Dziś w Polsce ciężko odnaleźć nam będzie jakąkolwiek firmę, która w swojej biurowej pracy nie wykorzystuje możliwości jakie daje praca z arkuszem kalkulacyjnym.

zdjęcie - Microsoft Excel w biznesie

Microsoft Excel w biznesie


Excel w firmach ma bardzo szeroki zakres zastosowań, korzystać z powodzeniem można z niego między innym w tworzeniu bardzo rozbudowanych i skomplikowanych zestawień czy analiz.

Widoczne jest to szczególnie w przypadku dużych firm, gdzie przygotowywanie jakichkolwiek zestawień, analiz czy tabel w arkuszu kalkulacyjnym wiąże się z bardzo dużym stresem ze względu na presję czasu ciążącą nad pracownikiem. Pośpiech nie służy efektywnej pracy, wręcz przeciwnie jej wyniki są często bardzo chaotyczne i wymagają natychmiastowej, bardzo czasochłonnej poprawy.

A to kolejny stres. Dlatego właśnie firmy korzystają bardzo chętnie ze wszystkich rozwiązań jakie umożliwia im Excel. Wszystkie arkusze są bardzo łatwe w modyfikacji, każda nawet najdrobniejsza zmiana nie powoduje konieczności poprawy dotychczas wykonanej już pracy.

Dobra znajomość już podstawowych funkcji arkusza pozwala na poprawienie szybkości i efektywności pracy. Warto poznać jednak nawet najbardziej zaawansowane funkcje arkusza kalkulacyjnego bez względu na to czy jesteśmy zwykłym pracownikiem, prezesem czy kierownikiem jakiegoś działu.

Niestety większość firm nie docenia wszystkich tych fantastycznych właściwości płynących z jego korzystania, bowiem wydają mnóstwo pieniędzy na wszelkie programy czy systemy, zapominając o tym że Excel dobrze poznany stanowi najlepsze i najtańsze rozwiązanie do przeprowadzania wszelkimi możliwymi metodami analiz.

Dlatego zamiast inwestować w nowe systemy przedsiębiorstwa powinny kierować pracowników w zależności od potrzeb danego działu na zaawansowane szkolenia z właściwości Excela.

Poza tabelami czy obliczeniami świetnie sprawdzi się między innymi w takich sprawach jak:
  • może służyć jako system fakturowania tłumaczący faktury z języka obcego na polski lub odwrotnie
  • wykorzystany może być do szacowania kosztów różnych wariantów produkcji
  • śmiało może stanowić system zarządzania transportem
  • nadaje się również do tworzenia aplikacji zarządzających procesami
  • generuje dokumenty do programów takich jak np. Symfonia
  • odczytywania danych z baz zewnętrznych
  • bardzo dobrze sprawdzi się w roli systemu mailingowego

Zastosowań arkusza jest znacznie więcej, a jego dokładne poznanie z całą pewnością zwiększy efektywność pracy.


Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Zapoznaj się ze szkoleniami z obszaru prawa pracy, IT, HR. Dowiedz się jak powinna przebiegać współpraca ze związkami zawodowymi. Poznaj przykłady i błędy popełniane przez kadrę menadżerską w prawie pracy. Dowiedz się jak używac programy MS Excel w dziale personalnym. Zapoznaj się z nowymi zasadami w zakresie ochrony danych osobowych. Zobacz: Gamma. Firma szkoleniowa roku.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Najnowsze trendy w orzecznictwie Sądu Najwyższego i Sądów administracyjnych
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Microsoft Office Excel jest arkuszem kalkulacyjnym wykorzystywanym w pracach biurowych w praktycznie wszystkich firmach zarówno małych, średnich jak i dużych.
Arkusz kalkulacyjny to nie tylko cała masa cyferek. Są sytuacje gdzie w arkuszu pracujemy nie na liczbach a na konkretnym tekście, dlatego warto zapoznać się choćby z podstawowymi informacjami dotyczącymi funkcji tekstowych w Excelu.
Excel to program z którym bardzo duża grupa ludzi spotyka się nie tylko w swojej pracy zawodowej niemal każdego dnia. Jedni się go boją, przed innymi nie ma najmniejszych tajemnic. Niestety póki co ta pierwsza grupa jest zdecydowanie liczniejsza.
Szkolenia na przewozy nienormatywne nie odbywają się często być może dlatego że nie ma na nie aż tylu chętnych jak na inne podobne rodzaje kursów dla przewoźników.
Kurs na przewóz rzeczy jest potoczną nazwą określającą wszystkie szkolenia uprawniające do przewozu towarów autem znacznie cięższym niż 3, 5 tony.
Obecny artykuł
Microsoft Excel w biznesie

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone