Dobre szkolenia z prawa pracy

Uczestniczenie w szkoleniu ma sens jedynie w przypadku, kiedy pozwala ono na zdobycie wyczerpującej wiedzy w danym zakresie. Podobnie jest ze szkoleniami w zakresie prawa pracy. W jaki sposób wybrać odpowiednie?

zdjęcie - Dobre szkolenia z prawa pracy

Dobre szkolenia z prawa pracy


Szkolenia z prawa pracy powinny być oczywiście dopasowane do konkretnych potrzeb, tzn. należy zwrócić uwagę na ich dokładną tematykę i szczegółowość. Istotny jest także czas trwania oraz liczba uczestników.

Można zwrócić uwagę, czy po zakończeniu szkolenia przewidziane jest sprawdzenie wiedzy zdobytej przez uczestników.

Bardzo istotne jest również, kto prowadzi tego typu zajęcia. Na pewno takie zadanie musi być powierzone osobie kompetentnej, która będzie nie tylko w stanie przekazać niezbędne informacje, ale także odpowiedzieć na pytania uczestników. W przypadku osób prowadzących takie szkolenia ważna jest wiedza teoretyczna, ale także praktyczna.

Dla niektórychUczestniczenie w szkoleniu ma sens jedynie w przypadku, kiedy pozwala ono na zdobycie wyczerpującej wiedzy w danym zakresie. Podobnie jest ze szkoleniami w zakresie prawa pracy.

W jaki sposób wybrać odpowiednie?

Prawo pracy szkolenia powinny być oczywiście dopasowane do konkretnych potrzeb, tzn. należy zwrócić uwagę na ich dokładną tematykę i szczegółowość. Istotny jest także czas trwania oraz liczba uczestników. Można zwrócić uwagę, czy po zakończeniu szkolenia przewidziane jest sprawdzenie wiedzy zdobytej przez uczestników.

Bardzo istotne jest również, kto prowadzi tego typu zajęcia. Na pewno takie zadanie musi być powierzone osobie kompetentnej, która będzie nie tylko w stanie przekazać niezbędne informacje, ale także odpowiedzieć na pytania uczestników. W przypadku osób prowadzących takie szkolenia ważna jest wiedza teoretyczna, ale także praktyczna.

Dla niektórych bardziej szczegółowych zagadnień, np. dotyczących ustalania harmonogramów i grafików pracy, praktyczne doświadczenie jest bardzo przydatne. Dodatkowo praktycy znają wiele przykładów zaczerpniętych z życia. Używanie takich przykładów jest bardzo dobrym sposobem na przekazanie wiedzy w przystępnej i zrozumiałej formie.

Podstawową kwestią jest tematyka zajęć, np. czas pracy szkolenie jest doskonałym źródłem wiedzy dla osób zajmujących się planowaniem i ewidencją czasu pracy. Dostępne są także szkolenia dotyczące innych szczegółowych kwestii, np. urlopów oraz wynagrodzeń.

Oczywiście należy również sprawdzić do kogo skierowane jest dane szkolenie, na przykład jaki powinien być poziom wiedzy uczestników - zajęcia mogą być przygotowane dla początkujących lub dla osób, które mają już dosyć szeroko wiedzę dotyczącą omawianych zagadnień.

Kurs może obejmować dane zagadnienia lub jedynie aktualne zmiany w prawie, które ich dotyczą. Wybór takich kursów i warsztatów jest bardzo duży, dlatego warto dokładnie zapoznać się z dostępną ofertą i wybrać szkolenie, które zostanie przeprowadzone na odpowiednim poziomie merytorycznym.

Bardziej szczegółowych zagadnień, np. dotyczących ustalania harmonogramów i grafików pracy, praktyczne doświadczenie jest bardzo przydatne. Dodatkowo praktycy znają wiele przykładów zaczerpniętych z życia.

Używanie takich przykładów jest bardzo dobrym sposobem na przekazanie wiedzy w przystępnej i zrozumiałej formie.

Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Rozwikłaj zagadnienia związane z ochrona danych osobowych w dziale kadr i HR. Dowiedz się jak planować, rozliczać i zarządzać czasem pracy w działach zmianowych. Efektywnie zarządzaj zasobami ludzkimi. Dowiedz się jak planować i rozliczać czas pracy w obecnym roku. Zobacz też: Gamma. Firma szkoleniowa roku.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PRZEWOZU W TRANSPORCIE I MAGAZYNIE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Zasady stosowania, procedura i praktyka
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Pobieranie i przetwarzanie danych w Excelu
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Prawidłowe planowanie i ewidencjonowanie czasu pracy należy do jednych z najważniejszych zagadnień z zakresu prawa pracy. Informacje z tego obszaru są ważne zarówno dla pracowników jak i pracodawców, chronią obie strony przed błędami i nadużyciami.
Liczba godzin, które musi przepracować pracownik, jest związana z systemem pracy, w jakim dana osoba jest zatrudniona. System pracy jest uzależniony od zapisów znajdujących się w umowie, a także od wewnętrznych regulacji w danej firmie.
Szkolenia z zakresu prawa pracy to doskonałe źródło wiedzy na temat obowiązujących przepisów. W ramach takich szkoleń można poznać bardzo szeroki zakres informacji dotyczących zapisów prawnych.
Wiele mówi się o tym, że znajomość prawa pracy jest korzystna dla pracowników, ponieważ chroni ich przed nadużyciami. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać o tym, że również pracodawcy muszą znać obowiązujące prawo i postępować zgodnie z nim.
Prawo pracy to dosyć obszerna dziedzina. Obejmuje ona przepisy, które określają prawa oraz obowiązki pracodawców i pracowników. Prawo pracy może również obejmować swoim zakresem przepisy dotyczące umów cywilnoprawnych takich jak umowa o dzieło.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Dobre szkolenia z prawa pracy
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone