Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z prawa pracy

Dość duże zmiany w Kodeksie Pracy nastały wraz z początkiem 2017 roku. Przepisy zmieniają się dość często, szczególnie w tym zakresie dlatego nie tylko dla ochrony własnego interesu dobrze jest być z nimi na bieżąco.
zdjęcie - Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z prawa pracy

Co bardzo istotne znajomość prawa pracy nie tylko ma bardzo duże znaczenie dla pracowników, ale również i dla pracodawców. Nieznajomość przepisów szkodzi, każdy kto zatrudnia pracowników doskonale zdaje sobie sprawę jakie konsekwencje grożą za łamanie postanowień Kodeksu Pracy.

Ustawodawcy dokładali wszelkich starań by znowelizowane w 2017 roku przepisy jak najlepiej chroniły interes zarówno pracownika jak i pracodawcy, szczególnie w przypadku sytuacji sporów czy konfliktów pomiędzy stronami. Patrząc na wiele takich konfliktów zauważyć można, że w 9 na 10 przypadków stroną faworyzowaną jest pracownik. Co nie zawsze jest właściwe i zgodne z faktycznym stanem.

Dlatego będąc pracodawcą warto znać dobrze Kodeks Pracy i być na bieżąco z wszelkimi nowelizacjami by móc lepiej i skuteczniej chronić interesy własnej firmy. Jeśli chodzi o zakres tematyczny takich szkoleń to głównie obejmuje on zmiany jakie w danym okresie zaszły w prawie pracy, prawo pracy dla kadry kierowniczej, zasady zawierania umów cywilno - prawnych, czas pracy, zasady skutecznej rekrutacji pracowników, zagadnienia dotyczące kadr i płac, jak prowadzić dokumentację pracownika, podstawa prawna mówiąca o ochronie danych osobowych, ubezpieczenia i świadczenia socjalne, zasady poprawnego i zgodnego z prawem naliczania wynagrodzeń.

Wybierając odpowiedni kurs z prawa pracy warto skupić się na tych prowadzonych przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy prawo pracy mają w ''małym paluszku'' i będą w stanie odpowiedzieć na każde, nawet bardzo trudne pytanie. Pomimo ciągłych zmian Kodeks Pracy nie jest jeszcze tworem doskonałym i niektóre aspekty w nim zawarte ciągle nudzą masę wątpliwości. Dlatego potrzebne są właśnie takie szkolenia, pozwalające obu stronom zarówno pracownikowi jak i pracodawcy znać swoje prawa.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Proponujemy szkolenia prawo pracy, szkolenia excel, szkolenie abi. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Jedną ze zmian jaka obowiązuje pracodawców od początku 2017 roku jest wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, jaka należy się pracownikowi za jego wykonywaną pracę
Według Kodeksu Pracy każda kobieta w tym szczególnym i wyjątkowym stanie jakim niewątpliwie można określić czas ciąży jest chroniona prawnie nie tylko przed zwolnieniem z pracy.
Osoby niepełnosprawne podejmujące zatrudnienie posiadają uregulowane swoje prawa i obowiązki pracownicze w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej, jednak i w Kodeksie Pracy znaleźć można regulacje odnoszące się to takich właśnie osób.
Należy pamiętać, że odpowiedni wymiar czasu pracy obowiązuje pracownika w danym okresie rozliczeniowym, którego czas trwania szczegółowo dla poszczególnych przypadków regulowany jest przez Kodeks Pracy.
Rok 2017 przynosi wiele zmian mniejszych lub większych do Kodeksu Pracy, dlatego specjalistyczne szkolenia z tego tematu polecane są szczególnie dla pracowników działów kadrowych i personalnych.
Obecny artykuł
Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z prawa pracy

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone