Czy stabilizacja jest możliwa?

Czy najważniejsza jest w naszym życiu stabilizacja? Patrząc na przepisy prawne, które zmieniają się jak w kalejdoskopie uznać można, że stabilizacja raczej nie jest możliwa. Zwłaszcza że od 1wszego stycznia bieżącego roku wprowadzono nowe przepisy, ponownie regulujące zakres obowiązków firm, szczególnie tych zatrudniających do 20 i do 50 pracowników.
zdjęcie - Czy stabilizacja jest możliwa?

Kogo to dotyczny? Zmiany w prawie pracy


Najpoważniejszymi zmianami, do których prędzej czy później trzeba będzie się przystosować, należą zmiany związane ze świadectwami pracy, regulaminami pracy oraz tworzeniem zakładowych funduszy socjalnych. Dla kogo te zmiany są tak naprawdę dobre?

Czy zmiany te będą rzeczywiście w stanie podnieść jakość życia (i snu) pracowników oraz pracodawców? Wszystko najwyraźniej zależy od firmy, w której pracujemy bądź której jesteśmy pracodawcami.

Małe firmy mają teraz mniej obowiązków, patrząc analitycznie wstecz i na obowiązujące przepisy, za to duże firmy – można by rzec, że tutaj zmieni się bardzo niewiele.

Jak wykorzystać te zmiany na swoją korzyść – warto wybrać się na szkolenia prawa pracy i tam uzyskać, przy pomocy specjalistów z dziedziny prawa i zarządzania firmą, odpowiedzi, które z dużą dozą prawdopodobieństwa pozwolą nam na odpowiednie poruszanie się w gąszczu wielu zmienionych liter prawnych.

Wśród przepisów, które również uległy zmianie, trzeba wspomnieć o tych, związanych z odpowiedzialnością materialną pracowników, a także tych, które jasno definiują, że wgląd do naszej kartoteki może mieć każdy pracodawca, który tylko z nawet błahego powodu będzie uważał, że nasza niekaralność w miejscu pracy jako pracowników musi być potwierdzona, a kartoteka czysta.

Czy każdy będzie zadowolony z dodatkowych formalności? Na pewno odpowiedni Urząd w Rzeczypospolitej, ponieważ dokument świadczący o naszej czystej przeszłości raczej z opłat zwolniony nie został i póki co nie zostanie.

Zmiany, które nadeszły, okazują się dla wielu osób zaskakujące, ale drugie tyle czuje się raczej z ich powodu usatysfakcjonowane, ponieważ wielu pracodawców ma obecnie mniej obowiązków, niż w sytuacjach do końca ubiegłego roku.

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci. Z zakresu szkoleń prawnych i IT proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, kadry, płace, logistyka. Sprawdź naszą pełną ofertę.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Czy wiesz, że zmiany, które nadeszły z początkiem tego roku i zaczęły obowiązywać od 1wszego stycznia, mogą dotyczyć Ciebie nie tylko wtedy, kiedy jesteś pracodawcą, ale także jeśli jesteś pracownikiem?
Już początek nowego roku przyniósł zmiany wielu pracodawcom, ale także pracownikom. Obecnie minęło kilka dobrych miesięcy od momenty ich wcielenia w życie, dlatego warto jest zebrać jak najwięcej informacji na ten temat, a w celu tym można wybrać się na organizowane szkolenia prawa pracy, które pomogą nie tylko pracodawcom, ale też i pracownikom uporządkować swoją wiedzę w zakresie zmienionych przepisów prawa pracy.
Pojęcie służebności przesyłu dotyczy szczególnej formy prawa rzeczowego, którego podstawą jest służebność, a samo w sobie odnosi się do możliwości korzystania z urządzeń przesyłu energii lub też paliw, czy choćby wody.
Choć przepisy dotyczące służebności przesyłu nie należą do szczególnie zawiłych, to ich wykonanie w codziennej praktyce często przysparza szereg problemów związanych z właściwą interpretacją związanych z tym prawem pojęć.
Z instytucją służebności przesyłu związane są także inne pojęcia prawne, który wynikają z egzekucji przepisów w tym zakresie. Jedną z bardziej znaczących konsekwencji wejścia w stosunek prawny oparty na służebności przesyłu jest to, że uzyskane na tej podstawie odszkodowanie, nawet jeżeli jest efektem porozumienia pomiędzy właścicielem i przedsiębiorcą będzie podlegało opodatkowaniu w ramach PIT.
Obecny artykuł
Czy stabilizacja jest możliwa?
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone