Czas pracy - szkolenia

Prawidłowe planowanie i ewidencjonowanie czasu pracy należy do jednych z najważniejszych zagadnień z zakresu prawa pracy. Informacje z tego obszaru są ważne zarówno dla pracowników jak i pracodawców, chronią obie strony przed błędami i nadużyciami.

zdjęcie - Czas pracy - szkolenia

Czas pracy - szkolenia


Tworzenie harmonogramów pracy, a następnie ewidencjonowanie czasu pracy jest stosunkowo skomplikowanym zadaniem, zwłaszcza że przepisy dotyczące tego typu zagadnień ulegają dosyć często zmianom. Warto być na bieżąco - służy temu na przykład czas pracy szkolenie.

Takie szkolenie może obejmować między innymi podstawowe zasady prawidłowego planowanie czasu pracy, a także właściwego określania systemu i okresu rozliczeniowego.

Pracodawcy muszą wiedzieć między innymi jak przygotować regulamin pracy tak, aby nie wprowadzał nadużyć, w jaki sposób mogą zmieniać grafiki lub kiedy nie muszą ich stosować.

Szkolenia z zakresu czasu pracy obejmują także różne szczegółowe zagadnienia, na przykład w jakiej formie może być sporządzony harmonogram, czy można go zmienić w czasie obowiązywania, w jaki sposób prawidłowo przechowywać harmonogramy.

Kursy i warsztaty mogą także pomagać w prawidłowym przygotowywaniu grafików, w tym planowanie i rozliczanie odpoczynków. Przydatne są między innymi praktyczne zajęcia z tworzenia grafików dla pracowników.

Przepisy dotyczące czasu pracy są stosunkowo skomplikowane i mogą nastręczać wielu trudności, zwłaszcza w większych firmach, które zatrudniają wielu pracowników, np. w systemie zmianowym, weekendowym i w niepełnym wymiarze czasu pracy.

W takim przypadku konieczna jest dokładna wiedza i poznanie wszystkich szczegółowych regulacji. Warto pamiętać, że zapisy łatwo naruszyć i tym samym doprowadzić do nadużyć.

Prawo pracy szkolenia mogą dotyczyć także bardziej szczegółowych kwestii takich jak aktualne zmiany wprowadzane w regulacjach dotyczących czasu pracy pracowników.

Dzięki temu można być na bieżąco i uniknąć negatywnych konsekwencji związanych z nieświadomym naruszeniem praw przysługujących pracownikom.

Rozwiń swoją wiedzę ekspercką. Zapoznaj się ze szkoleniami z obszaru prawa pracy, IT, HR. Dowiedz się jak powinna przebiegać współpraca ze związkami zawodowymi. Poznaj przykłady i błędy popełniane przez kadrę menadżerską w prawie pracy. Dowiedz się jak używac programy MS Excel w dziale personalnym. Zapoznaj się z nowymi zasadami w zakresie ochrony danych osobowych. Zobacz: Gamma. Firma szkoleniowa roku.
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PRZEWOZU W TRANSPORCIE I MAGAZYNIE
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Zasady stosowania, procedura i praktyka
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Pobieranie i przetwarzanie danych w Excelu
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Kolejne artykuły

Liczba godzin, które musi przepracować pracownik, jest związana z systemem pracy, w jakim dana osoba jest zatrudniona. System pracy jest uzależniony od zapisów znajdujących się w umowie, a także od wewnętrznych regulacji w danej firmie.
Szkolenia z zakresu prawa pracy to doskonałe źródło wiedzy na temat obowiązujących przepisów. W ramach takich szkoleń można poznać bardzo szeroki zakres informacji dotyczących zapisów prawnych.
Wiele mówi się o tym, że znajomość prawa pracy jest korzystna dla pracowników, ponieważ chroni ich przed nadużyciami. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać o tym, że również pracodawcy muszą znać obowiązujące prawo i postępować zgodnie z nim.
Prawo pracy to dosyć obszerna dziedzina. Obejmuje ona przepisy, które określają prawa oraz obowiązki pracodawców i pracowników. Prawo pracy może również obejmować swoim zakresem przepisy dotyczące umów cywilnoprawnych takich jak umowa o dzieło.
Zazwyczaj uważa się, że prawo pracy został stworzone aby chronić pracowników przed nadużyciami ze strony pracodawców. Jest to oczywiście prawdą, nie można jednak zapominać, że przepisy chronią obie strony umowy.
Obecny artykuł
Czas pracy - szkolenia
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 47, tel. kom.: 505 273 550,
szkoleniaeksperckie@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone